Vyplatí se šetřit, nebo připlatit? Vyzkoušeli jsme čtyři herní headsety [GEEK testuje]

By Michal Velčovský

Kvalitní přednes, příjemná ergonomie či odolná konstrukce. Vybrat herní sluchátka nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Právě proto otestoval Geek GreenT čtyři herní sluchátka najednou.

V letošním roce jsem si vyžádal na test 4 zajímavé modely „herních“ sluchátek, od kterých očekávám určitou kvalitu, a to v různých cenových kategoriích, aby si mohl případně vybrat každý. Sluchátka proti sobě postavím v jednotlivých kategoriích, aby byly jasné plusy i mínusy.

Při zapojení přes jack bude sloužit jako zdroj zvuku karta Xonar Phoebus Solo. Modely zapojené přes USB využívají vlastní řešení. V tomto případě se jednalo jen o sluchátka od JBL. Hodnocení se snažím vztahovat k dané cenové kategorii. Ne vždy je pravidlem, že dražší headset je automaticky kvalitnější. V tom jsou právě u “herní” kategorie velké rozdíly. Proto se snažím pravidelně testovat, abych mohl zákazníkům doporučit to lepší na trhu. Nyní už se pojďme podívat na vybrané modely.

JBL Quantum 400

V JBL již dokázali, že umí vyrobit velmi solidní bluetooth reproduktory. Nedávno přišla firma i s řadou sluchátek, takže jsem byl na tento model dost zvědavý. Sluchátka se dodávají ve velmi pěkné krabici. S balením si výrobce opravdu vyhrál a tímto dokáže zaujmout na první pohled.

Dodávány jsou s dvěma kabely. Jeden hodně dlouhý USB-C na USB A nebo druhý kratší s 3,5mm jack konektorem 4pin. Hlavový most je pevné konstrukce s polstrováním. Polstrování náušníků je vytvořeno z paměťové pěny, takže by mělo zajistit pohodlí při delším používání.

Na levé mušli jsou ovládací prvky pro hlasitost, přepínání režimů a mikrofon. Ze strany vyniká na náušnících podsvícený nápis JBL. Směrový mikrofon je sklopný, ale nelze zcela oddělat. Detailně navolit podsvícení či zapnout vlastní systém prostorového zvuku lze přes software JBL QuantumEngine, který je ke stažení na stránkách výrobce.

Zobrazit další 1

Konstrukce a dojmy

Náušníky padnou akorát kolem uší a použitá paměťová pěna je příjemná. Trochu větší mi přišel přítlak na hlavu, ale dá se časem zvyknout. Sluchátka nejsou těžká a most je dostatečně polstrovaný. Moc dobrý dojem na mě neudělal použitý kabel, který je tvrdý a nepoddajný. Do plusů můžu dát možnost ovládání hlasitosti přímo na levé mušli. Podsvícení nechám na individuálním posouzení. Dá se případně vypnout přes software.

Hudba a zvuk

Sluchátka vynikají především slušnými basy, a to i na základní FLAT nastavení. Obecně jim svědčí spíše skladby se středobasovým podáním, kde se neztratí. Jakmile přijdou výraznější výšky, začínáme narážet kvalitou a výšky přepalují. Pořád je to ale v nějaké únosné míře. V dané ceně se celkově dá zvuk brát jako solidní.

JBL Quantum 400

Hry a podání prostoru

Zde najdeme to pravé určení tohoto modelu od JBL. Podání prostoru je na dobré úrovni. Vlastní prostorový zvuk si zapnete v software. Je zde možná volba DTS nebo vlastního JBL QuantumSurround. Na DTS rovnou zapomeňte, podání prostoru od JBL je mnohem lepší. Prostor vynikne přirozeněji, detailněji a veškeré zvuky jsou dobře rozlišeny. K tomu se přidají hutné basy, kdy se sluchátka nerozsypou ani při větší hlasitosti.

Software

U těchto sluchátek dostáváme navíc software, kde se dá nastavit více věcí. Je tu samozřejmě ekvalizér, který má určité přednastavené režimy, případně jej lze upravit ručně. Osobně zůstávám u FLAT nastavení, podání je tak nejpřirozenější. Ale komu třeba sedí hutnější basy, může si zde přidat.

Na další záložce je nastavení podsvícení, to se dá měnit různými efekty a nastavit lze libovolná barva, nebo jej můžete úplně vypnout. Další záložka se věnuje nastavení prostorového zvuku. Na další pak máme nastavení a přizpůsobení mikrofonu. Celkově můžu JBL za software pochválit. Je intuitivní a je v něm obsaženo vše podstatné. Určitě se rychle zorientuje i začátečník.

Mikrofon

Mikrofon má slušnou kvalitu, ale hlas se o něco zkreslí. Určitý problém je u sykavek, ale jinak je srozumitelnost dobrá a hodnotil bych jako solidní průměr. Pomocí software se dá nastavit hlasitost mikrofonu, a také jak moc má snímat okolí, což je určitě fajn a opět nám to dává něco do plusů. Ovšem při zesílení snímání okolí jde do sluchátek již vyšší šum.

Hodnocení

Pokud shrneme všechny kategorie, prošla sluchátka od JBL testem se ctí. Užívání je příjemné a sluchátka nikde netlačí, není problém je mít na hlavě delší dobu. Hlasitost můžete pohodlně regulovat na jednom z náušníků.

Ve hrách a při podání prostorového zvuku dosáhnete dobrého výsledku, basy jsou jisté a hutné. Častý poslech muziky především v kvalitním FLAC formátu nebude parketou těchto sluchátek. Přeci jen s přednesem výšek mají celkem problém. Zde nenadchnou, ale ani vyloženě neurazí. Mikrofon se řadí proti dalším testovaným modelům do průměru a nijak zásadně hlas nezkresluje. Do plusů bych tentokrát přidal software, který je opravdu přehledný, a kdo si chce pohrát s nastavením, lehce se zorientuje.

Mínus bych dal za tvrdý neforemný kabel. Pokud se podíváme na cenu, osobně bych rád viděl sluchátka tak o 500 – 800 Kč níže, konkurence je dnes přeci jen tvrdá i v nižší cenové kategorii. Ale pokud bude JBL pokračovat ve vylepšeních, určitě potenciál mají a do budoucna již můžou přesvědčit více.

SteelSeries Arctis Prime

Dále se podíváme na nový headset od SteelSeries ve slušné cenové hladině. Jejich myši si u mě našly velké sympatie, uvidíme, jak se bude vést sluchátkům. Krabice se honosí nálepkou, že se jedná o nejlepší herní headset. Chápu agresivní marketing, ale někdy je lepší pokora. Uvidíme, tímto na sebe ušili sami bič a musí tedy výrazně přesvědčit o kvalitě.

V krabici jsou samotná sluchátka, pop filtr pro mikrofon a kabel ze dvou částí zakončený jack konektory pro zvuk a mikrofon. Kabel je obyčejný a chybí nějaká větší ochrana. Lepší dávat větší pozor před přejetím židlí, to by asi nevydržel. Ostatní příslušenství jako třeba vak na sluchátka či náhradní náušníky nabízí výrobce pouze jako možné příslušenství k dokoupení. Testovat budu v tomto případě přes zvukovou kartu Xonar Phoebus Solo a pro prostorový zvuk použiji licenci Dolby Atmos.

Zobrazit další 2

Konstrukce a dojmy

Hlavový most je řešen principem čelenky mezi konstrukcí, čímž se sluchátka přizpůsobí dobře vaší hlavě. Sluchátka jsou na můj vkus a vůči jiným modelům středně těžká. Náušníky jsou větší a padnou vám kolem uší. S pohodlností zde není problém. Na levé mušli máme ovládací prvky pro zapnutí a vypnutí mikrofonu nebo regulaci hlasitosti, což je určitě do plusů. Mikrofon si vysunete z levé mušle, kde se dá zase ukrýt. Není oddělávací. Jak už jsem zmínil v prvním odstavci, mínus dávám za obyčejný kabel bez větší ochrany.

Hudba a zvuk

Zde přichází příjemné překvapení. Jednotlivá pásma jsou dobře vyrovnaná, takže celkový zvuk je vyvážený. Při náročných skladbách ve vyšší kvalitě mají tendenci přepalovat o něco výšky, ale není to nic extrémního. Je slyšet, že se zde výrobce snažil o vyvážné nastavení pásem bez zbytečného přebasování, jak bývá často u herních headsetů zvykem pro zakrytí nedostatků. Zde nemám problém s doporučením sluchátek i na nějaký středně náročný poslech hudby, což se u headsetů cení.

SteelSeries Arctis Prime

Hry a podání prostoru

Tuto kategorii zvládají sluchátka s přehledem. Není na škodu vyhnout se vlastním řešením prostorového zvuku, když už máme ve Windows 10 obsažen zdarma Sonic a za cca 370 Kč se dá koupit doživotní licence Dolby Atmos. V Dolby tato sluchátka předvádějí skvělé podání prostoru. Zvuky jsou čistě odděleny a dojem z prostoru je velmi dobrý. Basy jsou hutné a sluchátka při vyšší hlasitosti trochu vibrují na uších, ovšem nápor vydrží. S vyrovnaným nastavením pásem pak dostáváte vyvážené zvukové podání a všemu je jasně rozumět. V této důležité kategorii tedy herní headset obstál a na hraní či sledování filmů nemůže zklamat.

Mikrofon

Mikrofon mě naopak bohužel zklamal. Sice nedochází ke zkreslení hlasu, ale s navýšením hlasitosti jde nahoru hodně šum, až se to stává nepříjemným. Je škoda, že si výrobce více nepohlídá i tuto kategorii. Pokud zvládnou to důležitější, což je zvuk, a potom to zbytečně pokazí mikrofon, je to škoda a v této kategorii moc bodů nepřipíšu.

Hodnocení

Pojďme si tedy dát vše dohromady. Testoval jsem headset v příjemné ceně, který se na krabici pyšní nálepkou “nejlepší”. A tomu tak rozhodně není, to by musel projít všemi kategoriemi na jedničku. Ale velmi slušný headset to rozhodně je. Zvládnutá je konstrukce a sluchátka jsou pohodlná i po delším užívání. Důležité téma zvuku dopadlo velmi slušně, vyrovnaný přednes, skvělé podání prostoru ve hrách. Zde nám sluchátka splní vše pro všestrannější využití. Problém nebude poslech hudby, sledování filmů ani hraní her. Zbytečně přichází tento headset o body kvůli mikrofonu, který je horšího průměru a nelíbí se mi ani obyčejný neopletený kabel. Celkově se ale dostáváme s cenovkou pod 3 tisíce korun k zajímavé volbě, která většinu uživatelů nezklame. Pokud výrobce do budoucna pohlídá všechny kategorie, může vše dotáhnout k větší vyrovnanosti a kvalitě. Už nyní převládají klady.

Razer BlackShark V2 X

Sluchátka zajímavá cenou a svým vzhledem, to jsou BlackShark od Razer. Dostanete je v černo-zelené krabici, jak už je u tohoto výrobce zvykem. Jsou to jeho poznávací barvy. Stejně tak ke sluchátkům ladí zelený kabel. U tohoto modelu postrádá nějakou větší ochranu, ale to se dá vzhledem k ceně odpustit. Není zde žádná zvuková karta, sluchátka připojíte klasicky dvěma jack kabely pro mikrofon a zvuk. Vzhled je za mě velmi povedený a líbí se mi posazení mušlí na černé dráty, které slouží k úpravě pozice sluchátek a mušle se tak dají povytáhnout či opačně. Sluchátka se pyšní velmi nízkou hmotností, polstrování mušlí a hlavového mostu je velmi příjemné. Náušníky sednou spíše na uši. Na levé mušli pak máme možnost ovládat jedním otočným prvkem zaměření zvukového projevu sluchátek, a také je zde tlačítko pro zapnutí a vypnutí mikrofonu. Mikrofon je ohebný, ale nelze oddělat. Jako příjemný bonus dostanete v balení i vak na sluchátka.

Konstrukce a dojmy

Jak už jsem zmínil výše, jedná se o sluchátka pyšnící se velmi nízkou hmotností 240 g a již v ruce je to jasně znát. Na hlavě je opravdu necítíte a v kombinaci s příjemnou pěnou náušníků a velmi dobře polstrovaným hlavovým mostem je zde pohodlnost zvládnutá na jedničku. O sluchátkách nebudete vědět ani při delším užívání. Tím pádem jsou vhodná i pro mladší generaci, kde bych jako rodič upřednostnil právě lehkou konstrukci. Náušníky jsou posazeny na pěkné drátové konstrukci a vytažením se dají jednoduše přizpůsobit velikosti hlavy. Zde Razer hned na začátku velmi překvapil a potěšil.

Hudba a zvuk

Stěžejní kategorie, kde většina levnějších headsetů pohoří. U Razer tomu tak není a ladění sluchátek se mi líbí. Připadá mi podobné nedávno testovanému modelu od Koss. Výrobce se zde nepouštěl zbytečně do odvážných výšek, naopak naladil sluchátka především středobasově. Tím nedochází ke zbytečnému zkreslení výšek, ty jsou příjemně zkroceny a mně se takové podání u headsetů líbí. U Audio sluchátek by toto bylo špatně, ale zde je to naopak do plusů a poslech je příjemně vyvážený. Na levé mušli sluchátek je pak ještě možnost individuálního naladění, kdy můžete přednes posunout více do basů nebo naopak. Zde je ideální zůstat někde u středu nebo lehce nad, pak už z určitých pásem mizí to podstatné nebo se basy zbytečně přebudí. Na basovou složku je kladen vyšší důraz a ty jsou správně hutné a úderné. Na poslech elektroniky nebo tvrdé hudby tak budou sluchátka určitě vhodnější než na klasiku či vokály. Na rovinu se přiznám, že mě hodně potěší, když jde ze sluchátek okolo této ceny příjemný zvuk. To se cení a takových modelů je málo.

Razer BlackShark V2 X

Hry a podání prostoru

K testování prostorového zvuku jsem použil Dolby Atmos. Sluchátka zvládají podání prostoru velmi slušně a jasně vnímáte, odkud daný zvuk přichází. Hutné basy sluchátka ustojí, při větší hlasitosti se náušníky i rozvibrují, ale basy se nerozpadnou. Na herní účely nebo sledování filmů jsou sluchátka bez problému vhodná. Do plusů je pak lehká konstrukce pro delší používání bez únavy nebo otlaků.

Mikrofon

Zde jsem měl trochu strach, aby si sluchátka nepokazila reputaci, jelikož předchozí kategorie prošla s velmi dobrým výsledkem. Naštěstí se tak nestalo. Mikrofon se Razer velmi povedl. Hlas podá přirozeně a čistě s minimem šumu v pozadí. Snímá i dostatečně hlasitě a problém nedělají ani sykavky. Ze všech testovaných sluchátek je toto pro mě jeden z nejpovedenějších mikrofonů.

Hodnocení

Nebudu nic skrývat, Razer mě překvapil a možná i trochu šokoval. Sluchátka kolem 2 tisíc mají většinou někde určitý nedostatek, ale zde se tak nedá říct u žádné kategorie. V dané ceně se dá odpustit obyčejný kabel. A pak už prakticky přichází jen to lepší. Skvělá a lehká konstrukce, pěkný design a perfektní mikrofon. Ladění sluchátek je do středobasu a působí celkově příjemným dojmem. U her, filmů ani poslechu hudby není zásadní problém. Výšky jsou příjemně zkrocené a tím nekazí celkové podání. Hutné basy ocení hráči a posluchači spíše elektronické či metalové hudby. Za mě je tento headset velké překvapení a vždy mě potěší, když můžu zařadit do doporučení sluchátka, která dodají vyváženou kvalitu ve všech kategoriích, a ještě v dobré ceně. Díky lehké konstrukci a příjemnému polstrování bych je také upřednostnil pro mladší generaci. Zde zkrátka Razer zabodoval a sluchátka můžu vřele doporučit.

EPOS GSP 600

Sennheiser nám přešel v herní oblasti pod Dánskou firmu EPOS, která bude pokračovat v kvalitních produktech a následovat odkaz této světoznámé značky, jež si vybudovala velký respekt. Již na krabičce pro kabely se pyšní svou 70letou historií. A je mi trochu smutno, že Sennheiser jako takový končí a prodává celou Audio divizi. Přiložen je kabel pro PC se dvěma jack koncovkami pro mikrofon a zvuk v dostatečné délce 2,5m. Dále zde máme kabel pro konzole s jedním jack, ten je dlouhý 1,2 m. Impedance je udávána 28 ohmů, takže sluchátka nebudou náročná na zesilovač. Váha je zde trochu vyšší, a to téměř 400 g. V testu se jedná o nejdražší sluchátka s cenou 4,5 tisíce. Uvidíme, zda danou cenovku obhájí.

Zobrazit další 3

Konstrukce a dojmy

Jak už jsem zmínil, sluchátka jsou poměrně vyšší hmotnosti. Náušníky padnou kolem uší a musíte počítat s větším přítlakem, čímž více izolují od okolního zvuku. Ne každému může tento větší přítlak vyhovovat, ale pěna náušníků je příjemná a hlavový most je také dostatečně polstrován. Jde spíše o zvyk, ale nakonec ani delší používání nebylo nekomfortní. Konstrukce sluchátek je na první pohled kvalitní a na design jsou sluchátka dotažena do pěkných detailů. Materiálem se jedná o kombinaci kovu a plastu. Sennheiser neboli EPOS nechytá manýry výrobců herních headsetů, a tudíž mušle nedisponují žádným podsvícením, naopak oslňují přirozenou krásou. Na pravé mušli je chytře schováno otočné kolečko pro volbu hlasitosti, které kopíruje vzhled druhé mušle, takže jej na první pohled nemusíte odhalit a je opět skvěle zpracováno. Mikrofon je pak pevně přidělán a je jen sklopný. Je bytelný a proti vysunovacím je tohle trochu jiná třída. Celým zpracováním jsme zkrátka o třídu výše.

Hudba a zvuk

Po nadšení z nižšího modelu EPOS GSP 300, který jsem testoval minulý rok jsem očekával potvrzení kvalitní zvukové reprodukce. A tady není o čem. Sennheiser je prostě jinde a všechna sluchátka v testu s přehledem poráží. Zde už si výrobce nehraje na nějaké schovávání nedostatků. Všechna pásma jsou vyladěna tak, aby se doplňovala a podala veškeré detaily přesvědčivě a čistě, bez nějakých přepalů nebo přehnaných basů, které vše přehluší. Tato sluchátka můžete s přehledem použít i na častý poslech hudby, a to i ve FLAC kvalitě. Se všemi hudebními žánry se poperou důstojně a zde máme přiblížení zvuku spíše Audio sluchátkům. Pokud tedy kombinujete kooperativní hraní či často využíváte mikrofon, je tento headset ideálním řešením, kdy dostanete kvalitu i pro poslech hudby. Zde prostě není co vytýkat. Sluchátka si poradí se všemi žánry.

EPOS GSP 600

Hry a podání prostoru

Pokud máte skvěle odladěná pásma a sluchátka umí podat veškeré detaily, pak získáváte při podání prostoru jasný požitek navíc. Neunikne žádný detail a všechny zvuky jsou skvěle rozlišeny. Při zapnutém Dolby Atmos je hraní zážitkem. Získáváte skvělý přehled a užíváte si kvality zvukového podání. Hutné basy sluchátka s přehledem ustojí. Výšky pro ně nejsou problém. Zde není co řešit, podání prostoru je špičkové.

Mikrofon

Kvalitu mikrofonu již měla vysokou řada 300. Zde ale dochází ještě k posunu výše. Přednes hlasu je jistý, se sykavkami není žádný problém. Dynamika je výraznější, přítomen není slyšitelný šum. Zde je prakticky dotaženo vše k bezproblémové kvalitě, kdy vás každý uslyší zřetelně a čistě.

Hodnocení

Cena těchto sluchátek je výše, ovšem bez problémů se obhájí díky celkové kvalitě. Ať už konstrukce, zpracování, podání zvuku či prostoru, mikrofon, vše je zkrátka na vyšší úrovni. Tímto se nám jedná o kvalitativně vyrovnaný headset, který uživatele potěší při každém užití. Mikrofon je jeden z nejlepších, co jsem u headsetů testoval. Zvukově jsou sluchátka také velmi dobře vyvážená a uspokojí i při náročnějším poslechu hudby. Hraní her či sledování filmů s nimi bude radost. Pro někoho může být trochu problém větší přítlak, čímž chtěl výrobce dosáhnout dobré izolace okolního zvuku. Pro mladší uživatele bych také tento headset neviděl jako vhodný kvůli vyšší váze. Hlavní otázka pak může být, zda se vyplatí připlácet cca 1,5 tisíce z již skvělého modelu GSP 300. Zvukově se už o moc výše neposunete, ale dostanete prakticky dotažené detaily. Ať už ovládání hlasitosti na sluchátkách, bytelnější konstrukci či kvalitnější mikrofon. Kabel je opletený a působí také velmi dobrým dojmem. Potom se daný příplatek obhájí. Navíc vzhled je za mě také povedený a sluchátka se dají zvolit ve více barevných kombinacích. Kdo chce herní headset bez větších kompromisů, našel ten pravý.

Co tedy vybrat? Shrnutí všech modelů

Výběr sluchátek pro letošní testování byl zdařilý. Žádná vyloženě nepropadla, což je fajn. Co je dobrá zpráva, tak se nám u více modelů objevuje slušná kvalita, a to v různých cenových kategoriích. Ne každý má neomezený rozpočet, a tak je třeba znát kvalitní modely napříč.

Pokud se nebudeme dívat na cenu, pak test jasně vyhrál headset EPOS GSP 600, na druhé místo bych díky všestrannosti posunul model Razer BlackShark V2 X. Arctis Prime od SteelSeries si bohužel nechal druhou příčku uniknout díky podcenění kvality mikrofonu. Ale i třetí příčka stále znamená velmi dobrou kvalitu. Na čtvrtém místě pak končí JBL Quantum 400. Tento výrobce kvalitních BT reproduktorů přišel se sluchátky nedávno a je třeba ještě více věcí dotáhnout. Ovšem zlý dojem také ve výsledku neudělal.

Razer BlackShark V2 X SteelSeries Arctis Prime EPOS GSP 600 JBL Quantum 400

Když se podíváme na jednotlivé modely podrobněji a vezmeme v úvahu i cenu, můžou věci vycházet trochu jinak. Každý může upřednostňovat trochu jiné vlastnosti a tím se doporučení může lišit. Sluchátka od JBL svojí cenou bohužel dost přestřelují. Pokud by se v prodeji dostala někde na 1,5 tisíce, pak už se dá říct, že je to slušný headset, který může potěšit. Ovšem zde je pořád konkurence skvělých SPC Viro/Plus. A od CZC jsou v podobné kvalitě podstatně levnější Hellhound.

Jako příjemné překvapení bych označil headset SteelSeries Arctis Prime, kde dostaneme velmi vyrovnaný zvuk v dobré ceně. Podání prostorového zvuku je také na více než slušné úrovni. Díky konstrukci jsou sluchátka hodně pohodlná a netlačí ani při delším užívání. Bohužel se zde zapomnělo na mikrofon a jeho kvalita je nejhorší z testovaných a prakticky pouze průměr. Je to škoda a vždy mě mrzí, když si tím výrobce zbytečně pokazí konečné dobré hodnocení, které vybojuje s přehledem v ostatních kategoriích. Neopletený obyčejný kabel je další menší vada na kráse, ale celkově tato sluchátka doporučit lze. JBL jasně přehrají kvalitou, a to jsou v podobné cenové kategorii. Mikrofon je sice horší, ale použitelný je. Jde pak o to, jak moc na tuto kategorii berete ohled.

Větším překvapením jsou pro mě Razer BlackShark V2 X. Zvuk je sice chytře odladěn tak, aby se schoval spíše za středobasové podání, ale tím zase nikde nevzniká problém a poslech hudby nebo hraní her je na těchto sluchátkách velmi příjemné. Hrozně mě baví jejich lehká váha spolu s pohodlným polstrováním náušníků a hlavového mostu. O sluchátkách opravdu nevíte a s dlouhým používáním nebude problém. Pro mladší generaci jsou tímto přímo ideální. Líbí se mi i povedený vzhled, což může být samozřejmě individuální. Mikrofon zde naopak hraje prim a jeho výborná kvalita je jasné plus pro častou komunikaci. A když se podíváme na cenu, kdy by se daná sluchátka měla prodávat okolo 2 tisíc, pak už nemůžu říct nic proti. Za mě velké překvapení a skvělý herní headset, který všemi kategoriemi prošel s naprostou pohodou a nejednou ve mně vzbudil nadšení.

Nejdražší headset v testu EPOS GSP 600 měl těžkou pozici, jelikož za cenu přes 4 tisíce se již čeká vysoká kvalita ve všech směrech. Ovšem zde prostě Sennheiser nepůsobí 70 let jen tak pro nic. Vše si pohlídali a dostává se k vám komplexně kvalitní headset bez nějakých větších chyb. Výborné podání zvuku, kdy můžete sluchátka užít i pro náročnější poslech, skvělé podání prostoru do her a filmů. Bytelná konstrukce, kvalitní zpracování a velmi zdařilý design. K tomu dostanete špičkový mikrofon opět skvělé konstrukce a nezapomnělo se ani na opletení kabelu pro větší ochranu. Vhodnost těchto sluchátek musí zvážit jen ten, kdo nemusí o něco větší přítlak na uších. Ale díky dobrému polstrování ani toto není větší problém. Pokud tedy chcete kvalitní všestranný headset bez větších kompromisů, zde jste na správné adrese.

Nakonec bych už jen napsal, že jsem rád za obohacení nabídky a nové zkušenosti, o které jsem se s vámi mohl podělit. Doufám, že tento článek může lidem pomoci s výběrem a jinak máte stále podporu našeho GEEK týmu na fóru, kde se snažíme doporučovat vždy to nejlepší dle konkrétních požadavků a možností. Takže už jen klasicky popřeji jako vždy, paření zdar!