Redakční test – Top bezdrátová sluchátka do uší
Test nejlepších špuntových sluchátek do uší
Ve snaze najít nejlepší špuntová sluchátka jsme pro Vás tentokrát provedli test nejprodávanějších kabelových sluchátek do uší. Do testu byly zařazeny HiFi špunty KZ ZS6, KZ ZS5, KZ ZST, dále sluchátka firmy QKZ X3 a DM7 a levnější sluchátka od firmy Awei ES Q8. Výsledky jsou opět uspořádány v přehledné tabulce na konci článku.
Nejlepší špunty testu KZ ZS5
Předně je nutné říci, že sluchátka KZ ZS5 a KZ ZS6 jsou o jeden krok dále než všechna sluchátka, která jsme doposud testovali a tak v testu soupeřila hlavně mezi sebou.
Jak hrají nejlepší špunty do uší? Jedním slovem famózně. KZ ZS5 mají neuvěřitelně bohatý zvukový přednes. V písničkách, co znáte najednou objevíte nové nástroje, nové detaily v bicích a ve výškách, nové hlasy (ne opravdu nezačínáme bláznit). Budete překvapeni, jak dokáží tak malá sluchátka vyprodukovat tak dokonalý zvuk. Zkrátka si užijete hudbu, tak jak má být s čistým, přesným frekvenčním výstupem jak v profesionálním studiu.
Pro někoho bude možná překvapivé, že jsme zvolili za vítěze testu sluchátka KZ ZS5 a ne jeho nástupce KZ ZS6, který má i papírově lepší specifikace. Důvodů proč jsou KZ ZS5 podle nás lepší je hned několik:
KZ ZS5 nemají tolik agresivní, ostrý zvukový výstup,
KZ ZS5 nemají tolik agresivní, ostrý zvukový výstup, zvukový prostor ZS5 působí jemněji , více čistě a více bohatě,
zvukový prostor ZS5 , více čistě a více bohatě, ZS5 má zvučné, detailnější , nepřehnané basy,
ZS5 má , nepřehnané basy, celkově je zvukový přednes KZ ZS5 více vyváženější ,
celkově je zvukový přednes KZ ZS5 více , výšky KZ ZS5 jsou pištivější (pronikavější) v nejvyšších tónech,
výšky KZ ZS5 jsou (pronikavější) v nejvyšších tónech, středy ZS5 by mohly být výraznější, oproti ZS6 jim trochu chybí „šmrnc“ ,
středy ZS5 by mohly být výraznější, oproti ZS6 jim trochu , plastové provedení sluchátek KZ ZS5.
KZ ZS5 a stříbrný vylepšující kabel
Porovnávali jsme zvuk při použití běžného kabelu z balení a vylepšujícího stříbrného kabelu. Stříbrný kabel zvyšuje zvukový prostor a čistotu, zejména ve středových frekvencích. Středové frekvence se stříbrným kabelem zdají i více výrazné.
Vylepšující kabel má význam zakoupit zejména v případě, že přehráváte z kvalitního zdroje. U běžných MP3 souborů z Youtube rozdíl není příliš znát. Úžasných výsledků docílíte spojením stříbrného kabelu, bezeztrátové muziky (.FLAC, .APE) a kvalitního digitálního přehrávače (např. FiiO X3).
Profesionální kovová sluchátka KZ ZS6
Jak jsme již zmínili výše, zvuková stránka sluchátek KZ ZS6 je o stupeň lepší než u všech ostatních sluchátek, které máme v současnosti v nabídce. Sluchátka nabízí neskutečně bohatý zvukový prostor a detailní ráznější projev. Zvukový výstup je opět na profesionální studiové úrovni. Velkým lákadlem u KZ ZS6 je hliníkové tělo, které je opravdu luxusní. Skvěle působí vzhledem i pocitově. Velkou výhodou hliníkového těla je také mnohem vyšší odolnost sluchátek.
KZ ZS6 jsme nakonec umístili na druhé místo v našem žebříčku z následujících důvodů:
Úžasné hliníkové tělo ,
Úžasné , středové frekvence KZ ZS6 mají lepší „říz“ než KZ ZS5,
středové frekvence KZ ZS6 mají než KZ ZS5, ZS6 mají ostřejší zvukový přednes, který není tolik čistý jako u ZS5.
Nutno podotknout, že intenzivnější zvukový projev může někomu vyhovovat a pokud by se sešli jiní recenzenti mohl by výsledek testu být odlišný.
KZ ZS6 a stříbrný vylepšující kabel
Stejně jako u KZ ZS5 pro obyčejné MP3 soubory stříbrný kabel nemá takový význam. K výraznějším změnám v kvalitě zvuku se dostaneme až použitím bezeztrátové komprese. Po přidání kabelu sluchátka získají o něco větší prostor a čistotu reprodukce. Agresivita zvukového projevu sluchátek zůstává nezměněna.
Stylové špunty do uší KZ ZST
Špuntová sluchátka KZ ZST lákají svým velice podařeným designem a zajímavými parametry. Zvukově sluchátka nabízí bohatý prostor, který sice není tak dokonalý jako u ZS5 a ZS6 ale je lepší než u ostatních testovaných sluchátek. Sluchátka ZST mají ostrý přednes, zejména v oblasti středů a výšek. Basové frekvence jsou detailní. Čistota zvukového projevu sluchátek je u ZST horší než u levnějších modelů QKZ.
KZ ZST a měděný vylepšující kabel
I u sluchátek ZST lze dokoupit vylepšující měděný kabel, který nepatrně zlepší čistotu projevu. Ostrý zvukový přednes zůstane nezměněn, zvětšení zvukového prostoru jsme nezaznamenali. Opět platí, že výraznější změny při použití vylepšujícího kabelu lze docílit použitím kvalitního bezeztrátového zdroje hudby.
Sluchátka do uší QKZ X3
Kovová sluchátka X3 mají pěkné detailní tělo s vysokou úrovní zpracování. Sluchátka jsou lehce přebasovaná, basy zasahují částečně i do středního pásma. Výšky sluchátek jsou velice pěkné a jsou o chloupek lepší než u modelu QKZ DM7. Z testovaných sluchátek QKZ X3 basovala nejvíce a celkově se hodí pro posluchače, který má radši výraznější přednes se silnější basovým pásmem.
Zajímavé pecky QKZ DM7
Sluchátka QKZ DM7 jsou velice vydařená po stránce designové i hudební. Krásné metalické tělo s emblémem působí luxusně. Zvukově sluchátka QKZ DM7 příjemně překvapila a v určitých aspektech se vyrovnala i dvojnásobně dražšímu modelu KZ ZST. Sluchátka mají pěkné výšky a detailní basy. Středy sluchátek v určitých hudebních pasážích vykazují zbytečně vysokou výraznost. Tato sluchátka si určitě zaslouží Vaší pozornost.
Levná sluchátka Awei ES Q8
Špuntová sluchátka ES Q8 to vzhledem ke své cenové hladině a kvalitní konkurenci neměla lehké. Sluchátka si s konkurencí nicméně poradila s úctou a ve své cenové hladině do 200,- se jedná zajímavý model. Tělo sluchátek Awei ES Q8 je z hliníku a je skutečně velice malinké. Lidé snadno mohou přehlédnout, že vůbec sluchátka máte. Oproti ostatním modelům mají menší zvukový prostor. Výšky jsou ostřejší a mají trochu kovový nádech, středy trochu překrývají výšky. Basy jsou úměrné ceně, poměrně detailní ale mohly by být výraznější.
Nejlepší sluchátka 2022
K poslechu hudby, hraní her nebo klábosení jsou skvělá sluchátka. Ta se zároveň stanou neocenitelným pomocníkem při dlouhých cestách městskou hromadnou dopravou nebo vlakem.
Aktuální test sluchátek vás seznámí s nejlepšími produkty z ranku sluchátek na hlavu, do uší a těch vybavených mikrofonem. Navrch přidáme rady a návod, které by vám měly usnadnit výběr toho správného modelu přímo pro vás.
Nejlepší sluchátka na hlavu
Nejpohodlnějším, nejvýkonnějším, ale zároveň i nepříliš praktickým sortimentem mezi sluchátky jsou přístroje hlavové. Jsou obvykle zkonstruovány z odolných a kvalitních materiálů umožňující čistý přenos zvuku.
Nejlepší celkově Sony MDR-RF811RK Pro náročné Sluchátka na hlavu s výdrží baterie až 13 hodin. Měkčená oblast uší jde ruku v ruce se špičkovým zvukem. Nejlepší cena/kvalita Koss Porta Pro Zlatý střed Sluchátka na hlavu s vysokou kvalitou zvuku, pohodlností a odolností. Nejlepší levný (do 500 Kč) Sony MDR-ZX110 Levný základ Levná sluchátka na hlavu. Skladná a poměrně odolná vůči nárazům.
Recenze Sony MDR-RF811RK – Nejlepší uzavřená sluchátka na hlavu
Pro náročné
Citlivost: – | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: 270 g | Přibližná cena: 1 400 Kč
Klady Výdrž baterie až 13 hodin
Dostatečný frekvenční rozsah
Dosah až 100 metrů
Měkké polstrování kolem uší
Kvalitní zpracování
Zápory Velký šum při vyšší hlasitostí
V našem výběru by neměla chybět sluchátka Sony MDR-RF811RK. Jejich bezdrátová technologie umožňuje použití i na delší vzdálenosti. Výdrž baterie na jedno nabití přitom může stoupat až k 13 hodinám. A jaký je tedy zmíněný dosah sluchátek? Údajně fungují na vzdálenost až 100 metrů. To už nám přijde jako úctyhodné číslo.
Skvělý zážitek ze zvuku vám přinese frekvenční rozsah od 20 do 20 000 Hz. Pokud by vám bezdrátové provedení nevyhovovalo, můžete využít kompatibility s 3.5 mm Jackem. Vedle funkční stránky je důležité také pohodlí. To tomuto výrobku rozhodně nechybí. Jsou vybavena samonastavitelným páskem kolem temene a také měkkou oblastí kolem uší.
Všechny výše zmíněné vlastnosti ústí ve kvalitní zpracování. Sluchátka Sony MDR-RF811RK jsou ještě navíc chválena díky svému designu, jednoduchému ovládání a i vcelku přijatelné ceně. Za negativní aspekt však považují zejména fakt, že při vyšší hlasitosti vydávají poměrně velký rušivý šum. Objevují se také stížnosti na delší dobíjení.
Recenze Koss Porta Pro – Kvalitní sluchátka na hlavu pro intenzivní poslech
Zlatý střed
Citlivost: 101 dB/mW | Rozsah frekvence: 15 – 25 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: otevřená | Hmotnost: 80 g | Přibližná cena: 800 Kč
Klady Vysoká kvalita zvuku
Pohodlné nošení na hlavě
Dostatečná odolnost
Zápory Neúplná izolace od okolí
Slabší design
Klasický výrobek Koss Porta Pro je určen všem, kteří od svých sluchátek vyžadují především tu nejvyšší kvalitu zvuku. Tu totiž produkt nabízí a zároveň se prodává za více než solidní cenu. Proto představuje zlatou střední cestu mezi hlavovými přístroji.
Kladem je rovněž vysoký komfort při nošení na hlavě. Díky pohodlnému použitému materiálu nevadí ani intenzivnější poslech hudby. Sluchátka je také možné bez problémů využít i při náročnější činnosti, jelikož jejich devízou je dobrá odolnost
Vzhledem k tomu, že se jedná o model otevřený, při vyšší hlasitosti nedochází ke kompletní izolaci. Mimo hudební produkci je tak možné slyšet také vnější hluk. To sice představuje poměrně výraznou nevýhodu, ale v případě rušného města je někdy vhodné vnímat, co se děje kolem. Fajnšmekrům se pak nemusí zdát ani spartánský design, jež přispívá k tomu, že sluchátka působí docela levně.
Recenze Sony MDR-ZX110 – Levná sluchátka na hlavu
Levný základ
Citlivost: 98 dB/mW | Rozsah frekvence: 12 – 20 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: 120 g | Přibližná cena: 320 Kč
Klady Nízká cena
Skladnost
Odolnost
Povedený design
Zápory Nižší kvalita zvuku
Krátký kabel
Absence regulace hlasitosti
Nejlevnějším modelem z kategorie hlavových sluchátek je výrobek od tradiční firmy Sony. Model MDR-ZX110 představuje skvělou volbu především pro uživatele, jenž si chtějí užívat hudby a příliš nebazírují na zvuku bez jediné chybičky.
Výhodou je nízká cena, která se řadí k nejnižším vůbec. Potěší rovněž možnost snadného rozložení a značná odolnost vůči nárazům a případnému poškození. Designové provedení taktéž patří mezi ta povedenější, jež je možné v současné době na trhu sehnat.
Mezi významná negativa patří poměrně slabá kvalita zvuku, jež odpovídá obnosu nutnému k zaplacení sluchátek. Malá délka kabelu si potom vynucuje bezprostřední blízkost mobilu či přehrávače. Na kabelu rovněž není k dispozici ani regulátor hlasitosti, kterou je nutné řídit přímo prostřednictvím přehrávací platformy.
Obecně je však možno říci, že poměr cena/kvalita je v případě sluchátek od společnosti Sony výborný. Za jen o málo více než 300 Kč totiž zákazník dostane dobře provedený výrobek, jehož parametry dostačují i pro každodenní použití.
Recenze Evolveo SupremeSound 8EQ – Bezdrátová sluchátka použitelná i jako reproduktor
Citlivost: – | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Konektor: 3.5 mm sluchátkový výstup | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: – | Přibližná cena: 990 Kč
Klady Vestavěné FM radio
Dlouhá výdrž
Možnost využití slotu pro SD kartu
Skládací
Zápory Nelze vypnout automatické vypínání
Skvělým pomocníkem na všech vašich cestách i doma vám mohou být bezdrátová sluchátka, která v sobě spojují dvě funkce. Využívat je můžete jako sluchátka nebo také jako reproduktory, jež budou přehrávat hudbu. Sluchátka Evolveo SupremeSound 8EQ můžete využít i pro přijímání telefonních hovorů a komunikaci během nich.
Hudbu si můžete pustit klasicky z telefonu pomocí Bluetooth, ale připojit můžete i libovolné jiné zařízení s touto technologií, například počítač. Sluchátka jsou také vybavena speciálním slotem pro kartu MicroSD, na kterou si můžete hudbu uložit. Pro poslech lze využít také zabudované FM rádio. Na jedno nabití v délce 2,5 hodiny si navíc můžete užívat až třicet hodin poslechu hudby, nebo osm hodin při použití sluchátek jako reproduktorů.
Sluchátka jsou výjimečně praktická díky skládací konstrukci, která zajišťuje, že jsou sluchátka velmi skladná a nebudou vám překážet. Ovládání je zajištěno pomocí praktických a přehledných tlačítek přímo na sluchátkách. Jsou to zkrátka fajnová sluchátka pro každého, kdo shání multifunkčnost a dobrou kvalitu za skvělou cenu.
Nejlepší sluchátka do uší
Pro sportovce případně jedince poslouchající hudbu v dopravních prostředcích, jsou nejvhodnější variantou přístroje přímo do uší. Ty zachovávají možnost dokonalé produkce při současné skladnosti.
Recenze Sony True Wireless WF-1000XM4 – Nejlepší sluchátka do uší
Pro náročné
Citlivost: – | Rozsah frekvence: 20 – 40 000 Hz | Konektor: – | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: 41 g | Přibližná cena: 7 500 Kč
Klady Výborný zvuk
Dlouhá výdrž na jedno nabití
Příjemný design
Funkce potlačení hluku z okolí
Perfektně drží v uších
Zápory Vyšší cena
Nelze připojit více zařízení současně
Špičku mezi sluchátky do uší představují bezdrátová sluchátka Sony True Wireless WF-1000XM4. Tyto špunty do uší vynikají díky několika vlastnostem. Jejich 6 mm měnič přináší velmi kvalitní zvuk, který si majitelé pochvalují. Uspokojivá je také dlouhá výdrž na jedno nabití. Umožňují navíc rychlonabíjení. S ním se na 60 minut provozu dostanete již za 5 minut.
Sluchátka disponují funkcí ANC, která se stará o potlačení okolního hluku. Abychom se vrátili ke zmiňované výdrži – s funkcí ANC může dosáhnout až 24 hodin. Bez ní si můžete sluchátka užívat až 36 hodin. Pokud k tomuto všemu přidáme ještě skvělý design, ideální pár sluchátek je na světě. Kromě poslechu se pochopitelně můžete zaměřit i na hovory.
Připojení sluchátek Sony True Wireless WF-1000XM4 obstará Bluetooth. Ovšem nic není dokonalé, a tak i na tomto výrobku najdeme menší nedostatky. Překvapit by vás neměla vyšší cena, která odpovídá výše zmíněným vlastnostem. Objevují se bohužel také stížnosti na nemožnost připojení více zařízení současně.
Recenze Apple AirPods – Nejoblíbenější sluchátka do uší
Zlatý střed
Citlivost: – | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Konektor: Lightning | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: 8 g | Přibližná cena: od 3 500 Kč
Klady Bezdrátová sluchátka do uší
Kvalitní konstrukce
2 mikrofony
Dlouhá výdrž
Dobíjecí pouzdro
Luxusní provedení
Zápory Vyšší cena
Sluchátka do uší od Apple jsou v porovnání s ostatními dostupná za výrazně vyšší cenu, také jsou ale jedním z nejlepším, co v ranku špuntových výrobků seženete. K Apple Airpods 2019 perfektně pasuje přívlastek ikonická. Obě pecky nespojuje žádný kabel, můžete se tak jednou pro vždy rozloučit s nekonečným rozmotáváním sluchátek.
Airpody mají dva mikrofony, perfektně tedy filtrují nežádoucí hluk z pozadí a zaměří se na váš hlas. Můžete tak telefonovat i z rušného prostředí, osoba na druhém konci vás bude dobře slyšet. Infračervený senzor rozpozná, kdy máte sluchátka nasazená a spustí přehrávání. Jakmile si je vyndáte, přehrávaná skladba bude automaticky pozastavena.
Ke sluchátkům náleží elegantní pouzdro, které slouží nejen pro jejich uschování, ale také dobití. Na jedno nabití si užijete až 5 hodin poslechu nebo 3 hodiny hovoru. Sluchátka lze propojit s iPhonem, chytrými hodinkami Apple Watch, iPadem nebo Macem. Synchronizace s kompatibilními zařízeními je přitom otázkou pár okamžiků.
Celkově se jedná o povedená sluchátka, která se vyznačují kvalitním provedením, výborným zvukem i mimořádně stylovým vzhledem. Apple Airpods 2019 nadchnou i náročnější uživatele.
Recenze Yenkee YHP 405BK – nejlepší levná sluchátka s mikrofonem
Levný základ
Citlivost: 102 dB/mW | Rozsah frekvence: 20 – 40 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: neuvedeno | Přibližná cena: 300 Kč
Klady Velký rozsah frekvence
Titanová membrána
Dobrá kvalita za málo peněz
Dlouhý kabel
2 velikosti špuntů
Zápory Součástí balení není pytlíček
Levná drátová sluchátka Yenkee YHP 405BK vás překvapí skvělým zvukem, který se za tuto cenu moc často nevidí. Nesou označení Hi-Res, tedy zvuku s vysokým rozlišením. Jsou složeny z kvalitních komponentů, součástí je například titanová membrána reproduktoru, potěší i ergonomický ovladač na kabelu, kterým můžete přijímat hovory, přepínat písničky, ovládat hlasitost a uvnitř zabudovaný všesměrový mikrofon dokáže zachytit každé slovo, i když okolo vás bude hluk.
Kabel dlouhý 1,2 metru dostačuje pro pohodlné poslouchání z mobilního telefonu, ale třeba i notebooku nebo počítače. Konektor v podobě pozlaceného 3,5mm Jacku padne na většinu zařízení, případně můžete použít redukci. Oceníte také voděodolnost s certifikací IPX 4 a uzavřenou konstrukci, díky které vaše okolí neuslyší, co zrovna posloucháte. Uživatelé jsou s kvalitou zvuku i zpracování převážně velmi spokojení, někteří ale postrádají pytlíček na bezpečné přenášení.
Nejlepší sluchátka s mikrofonem
Na trhu je v současné době možné zakoupit rovněž modely vybavené mikrofonem. Ty umožňují kromě poslechu rovněž možnost komunikace s přáteli či známými. Nejvýraznější využití potom naleznou při hraní online her.
Recenze HyperX Cloud II Headset – Nejlepší sluchátka s mikrofonem
Pro náročné
Citlivost: 98 dB/mW | Rozsah frekvence: 50 – 18 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: uzavřená | Hmotnost: 320 g | Přibližná cena: 2 000 Kč
Klady Výborný zvuk
Velká míra pohodlí
Izolace hluku z okolí
Kvalitní bytelná konstrukce
Možnost odpojení mikrofonu
Zápory Vyšší cena
Kabel se zamotává
Jaká herní sluchátka jsou synonymem pro kvalitu a dobré zpracování? Odpovědí na otázku jsou sluchátka s mikrofonem HyperX Cloud II Headset. Pyšní se špičkovým prostorovým zvukem 7.1, který dovede hraní i poslech hudby k téměř úplné dokonalosti. Během těchto aktivit si navíc můžete užívat naprostého pohodlí, které sluchátka poskytují.
Čistého zvuku je dosaženo díky funkci izolace hluku z okolí. Přispívá mu však i 53 mm měnič. Používat sluchátka primárně pro hraní není žádný problém, naopak. Připojit ho můžete nejen k počítači, ale také k PS4 či Xbox One2. A pokud se vám během hraní nedaří, žádný strach. Bytelná konstrukce snad menší nával hněvu zvládne.
Zvuk a mikrofon můžete ovládat jednoduše pomocí tlačítka. V případě, že se rozhodnete mikrofon z nějakého důvodu nevyužívat, můžete ho odejmout. Teď už vám stačí jen zvážit, zda se rozhodnete za tento výrobek připlatit. Za menší nedostatek možná budete považovat kabel, který má tendence se zamotávat. To může vyřešit bezdrátová verze.
Recenze A4Tech Bloody G500 – Kvalitní sluchátka s mikrofonem
Zlatý střed
Citlivost: 100 dB/mW | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: otevřený | Hmotnost: 600 g | Přibližná cena: 580 Kč
Klady Vysoká úroveň zvuku
Pohodlný materiál
Výsuvný mikrofon
Zápory Zvuk slyší i okolí
Ovládání hlasitosti nutno dokoupit
Větší rozměr
Sluchátka A4Tech Bloody G500 je skvělým společníkem pro náročnější uživatele, kteří vyžadují při hraní či poslechu hudby především pohodlí. To je díky jakosti použitých materiálů bezezbytku zajištěno.
Důležitým parametrem je samozřejmě rovněž skvělá kvalita zvuku, jíž prospívá také zesílení basu. Díky tomu je možné vše slyšet čistě a zřetelně. Výhodou je taktéž nastavitelnost mikrofonu, jehož délku je možno regulovat vysouváním, ačkoliv jej není možné zasunout zcela.
Problémem je, že zvuk slyší i okolí, což je zásadní nevýhodou obzvlášť v případě nočních herních seancí. V balení taktéž není ovladač pro regulaci hlasitosti. To je sice možné si dokoupit, nicméně bylo by vhodnější, kdyby bylo již součástí balení. Současně nepotěší ani nemožnost nastavení rozměru sluchátek, jež mají tendenci z menší hlavy padat.
Celkově se však jedná o řemeslně provedený produkt, jenž je určen zejména těm zákazníkům vyžadujícím perfektní poměr cena/výkon. Přesně takový totiž A4Tech nabízí.
Recenze Zalman ZM-HPS 300 – Levná sluchátka s mikrofonem
Levný základ
Citlivost: 110 dB/mW | Rozsah frekvence: 20 – 20 000 Hz | Konektor: 3.5 mm Jack | Otevřená/uzavřená: uzavřený | Hmotnost: 330 g | Přibližná cena: 280 Kč
Klady Nízká cena
Kvalitní zvuk
Povedený design
Dlouhý a silný kabel
Zápory Méně povedený mikrofon
Nepříliš pohodlné
Pro nenáročné hráče online her, kteří se potřebují dorozumívat se svými kamarády, je vhodný výrobek Zalman ZM-HPS 300. Ten nabízí dostatečnou kvalitu zvuku za velmi nízkou cenu.
Velkou výhodu představuje povedené designové provedení, zapadající skvěle do standardních hráčských představ. Dlouhý a odolný kabel potom zaručí, že se model může používat i ve větší vzdálenosti od PC. Rovněž vydrží větší zátěž, aniž by došlo k poškození jacku.
Ačkoliv se jedná o sluchátka s mikrofonem, právě jeho provedení je největší slabinou produktu. Je umístěn relativně daleko od úst a přenos zvuku není příliš citlivý. Model také příliš nesedí na hlavu, zvláště díky nemožnosti jej přizpůsobit její velikosti.
Shrnuto a podtrženo, již ten nejlevnější přístroj z kategorie s mikrofony nabízí dostatečnou kvalitu zvuku za více než dostupnou cenu. Tím se stává skvělou variantou především pro mladší hráče, jimž se nedostává financí, ale přesto potřebují pomocníka ke své práci.
Nejprodávanější sluchátka
Jak vybrat sluchátka
Nejdůležitějšími parametry pro výběr správného modelu, jsou místo poslechu hudby, konstrukce a celkovou úroveň produkce ovlivňují především rozsah frekvence a citlivost. Zároveň je nutné se rozhodnout mezi drátovými a bezdrátovými přístroji. Podstatné jsou také rozdíly mezi uzavřeným a otevřeným typem konstrukce.
Místo poslechu hudby
Prostor, kde dochází k poslechu hudby je celá řada a každý z nich je charakteristický specifickými podmínkami. Hlavními místy, kde nacházejí své uplatnění, jsou sport, cestování, domácí relaxace, případně usínání. Každý z jednotlivých druhů se zásadně liší konstrukcí, případně vlastnostmi, jež se pro jednotlivé aktivity považují za významné.
Sluchátka k využití na sport musí především dobře držet na hlavě. Proto se nejčastěji uplatňují peckové či špuntové modely. Ty se jednak vyznačují kvalitním tlumením rušivých zvuků, jednak bezpečnou a odolnou konstrukcí.
Přístroje pro domácí poslech hudby musí obzvlášť poskytovat dostatečný komfort. Značné obliby se proto dočkala tzv. týlní aparatury, jež nesvírají uši, ale hlavu. Důležitá je také správná volba materiálu, jenž by měl být šetrný k uším.
Cestovní sluchátka pro jízdu autobusem, vlakem či dalšími dopravními prostředky vyžadují hlavně vysokou odolnost a skladnost. Nejvýznamnějším parametrem je potom připojení, jež by mělo být co nejuniverzálnější. Tento požadavek nejlépe splňuje 3,5 mm jack ve tvaru písmene L, jelikož nabízejí ochranu proti zlomení.
Podobně jako domácí produkty, taktéž sluchátka pro poslech hudby na dobrou noc či audioknihy musí být hlavně pohodlná. Vzhledem k tomu, že může dojít k nenadálému usnutí, je dobré vybírat takové výrobky, jež se nepoškodí v případě převalování se z boku na bok.
Konstrukce sluchátek
V současné době se rozlišují tři druhy konstrukcí sluchátek podle způsobu upevnění na hlavu. Těmi jsou hlavový most, týlní most a pecky, resp. špunty, k jejichž upevnění není využita žádná konstrukce. Každý ze způsobů umístění má své výhody a nevýhody, o nichž je možné se dočíst v následující tabulce:
Typ konstrukce Výhody Nevýhody Hlavový most Vysoké pohodlí, dobré držení, vysoká úroveň zvuku Vyšší cena, značná zátěž konstrukce při dlouhodobém užívání Tylní most Nižší cena, jednodušší konstrukce Nižší kvalita zvuku, menší pohodlí Pecky, špunty Nízká cena, dobré tlumení rušivých zvuků Nízký komfort, horší kvalita zvuku, jen drátový typ
Drát či bezdrát
Drátové přístroje se vyznačují hlavně vysoce kvalitním zvukem, pro jehož přenos není potřeba žádného dodatečného kanálu. Negativem však zůstává nutnost neustálého připojení ke zdroji hudby.
Bezdrátové produkty potom sice nabízejí svobodu, avšak jejich vyžití je omezeno přímou viditelností adaptéru. V současné době je možné rozlišit modely s infračerveným, rádiovým a bluetooth signálem. Prvně jmenované jsou levnější, avšak značně náchylné na počasí a rušivé vlny. Rádiové výrobky jsou sice stabilnější, ale ani ony nejsou schopny nabídnout úroveň srovnatelnou s jejich drátovými protějšky.
Frekvenční rozsah a citlivost
Vzhledem k tomu, že lidské ucho je schopno rozeznat zvuky o frekvenci 20 – 20 000 Hz, je vhodné tento fakt vzít v potaz při výběru těch správných sluchátek. Obecně platí, že je lepší vybírat přístroje s větším než přirozeným rozsahem, jelikož tím je zajištěna čistota těch nejvyšších a nejnižších tonů.
Dalším důležitým parametrem, jež ovlivňuje výběr toho správného přístroje, je citlivost. Zatímco méně kvalitní produkty nabízejí citlivost v rozsahu 90–100 dB, výrobky vyšších tříd se pohybují v nižším rozmezí od 94 do 97 decibelů. Tolerance by nikdy neměla přesáhnout více než 3 dB, jelikož producenti do ní často zahrnují i tóny, jež již působ na sluchovou soustavu posluchače rušivě.
Otevřená a uzavřená konstrukce
U produktů nabízených v současné době na trhu je možné rozlišit dva typy konstrukce náušníků. Jedná se buďto o modely otevřené či uzavřené, jejichž hlavní rozdíl spočívá v použitých materiálech a jejich schopnosti přenášet či pohlcovat zvuk.
Otevřená sluchátka
Klady Přirozenější šíření zvuku
Vysoká kvalita produkce
Zápory Vyšší cena
Zvuk slyší i okolí
Uzavřená sluchátka
Klady Zvuk šířen pouze dovnitř
Nízká cena
Zápory Nižší kvalita zvuku
Zdravotně nevhodné působení
Nejlepší sluchátka podle zkušeností a názorů
Redakční test – Top bezdrátová sluchátka do uší
Bezdrátová sluchátka se bezesporu řadí mezi nejoblíbenější audiotechniku. A to zcela pochopitelně, jelikož nás díky drátové absenci dokážou ušetřit zbytečných nervů a práce. Jak je tomu však i u ostatní populární drobné elektroniky, zorientovat se na přeplněném trhu není snadné ani pro člověka, jenž se o techniku zajímá. Přístroje se od sebe často liší minimálně, přitom jsou cenově zcela rozdílné. Málokdo chce strávit několik hodin u počítače, jen aby zvolil to nejlepší možné dostupné zařízení. Proto jsme se rozhodli vám výběr trochu usnadnit a v tomto článku několik konkrétních sluchátek po všech stranách porovnáme.
Vybrali jsem zařízení vyšší střední třídy, která se cenově pohybují okolo 2500 Kč – 5500 Kč. Sluchátka v závislosti na prodejci samozřejmě pořídíte i dráže, tyto ceny jsou spíše dolními ukazateli aktuální cenové relace. Pro redakční test jsme vybrali tyto zástupce:
Seznam jsme vytvořili ze sluchátek spadajících do kategorie „do uší“. Záměrně jsme také vybrali špuntová sluchátka od známých a oblíbených výrobců. V testu se zaměříme na hodnocení především těchto kategorií: design a zpracování, baterie, kvalita zvuku, funkce a ovládání. Na konci článku neopomeneme ani nákupního rádce, který vám pomůže s výběrem i jiných bezdrátových sluchátek.
Design a zpracování
Snad nikdo by si nekoupil sluchátka v řádech několika tisíc, kdyby se mu nelíbily. Začneme s AirPods Pro. Provedení appleovských sluchátek pravděpodobně již znáte, jedná se o uzavřená sluchátka, která jsou k dostání pouze v bílém provedení. Nožičky jsou proti předchozím generacím kratší a zařízení tak váží pouhých 5,4 g. Součástí balení jsou tři velikosti skvěle těsnících špuntů, které se přizpůsobí tvaru vašeho ucha. Správnou velikost vám může pomoci zvolit test uchycení, který naleznete v nastavení Bluetooth. Samotná sluchátka a plastové nabíjecí MagSafe pouzdro jsou jednoduché a elegantní, jak je tomu u Apple již zvykem. Nám osobně se decentní design velmi líbí, vytkli bychom snad jen jednu dostupnou barevnou variantu. Nabíjecí krabička se velmi snadno poškrábe a bílý povrch tomu zrovna moc nepomáhá, proto bychom doporučili si zakoupit i ochranné pouzdro.
Sluchátka Galaxy Buds Pro jsou k dostání ve třech variantách – černá Phantom Black, fialová Phantom Violet, stříbrná Phantom Silver. Koho už nebaví klasické neutrální barvy, může ho potěšit především fialové provedení, nás však nejvíce zaujalo to stříbrné. Zařízení obdržíte v malé nabíjecí krabičce, kterou snadno umístíte do kapsy nebo do dámského psaníčka. Matný vzhled pouzdra působí elegantně, především se však udržuje lépe než lesklý povrch. Sluchátka nově nedisponují ploutvičkami, pouze silikonovými nástavci, které opět obdržíte ve třech velikostech. Zde nastává otázka, jestli zařízení v uších dobře drží. Odpověď je ano, i při sportu byste se správnou velikostí špuntů neměli mít problém. Podotýkáme však, že sluchátka s nožičkami jsou v tomto ohledu ve většině případech zkrátka lepší. Zpracování sluchátek jinak hodnotíme velmi kladně a těší nás fakt, že část použitých materiálů pochází z recyklovaných plastů.
Huawei FreeBuds Pro jsou z konstrukčního hlediska podobné AirPods. Mají kratší zkosenou nožičku, na které je umístěno logo značky. Hlavička je však o něco objemnější a sluchátka vás tak po nějaké době mohou začít tlačit (to je samozřejmě hodně individuální). V uších ale drží opravdu slušně, takže sportovat s nimi určitě lze. Kromě bílé barvy (Ceramic White) si lze zakoupit i šedo-stříbrnou (Silver Frost) či černou (Carbon Black). Design působí slušně, ale kvůli lehce viditelnému opotřebení bychom vytkli lesklý povrch sluchátek. Nabíjecí pouzdro už je však naštěstí matné. Na závěr musíme zmínit, že sluchátka nelze snadno vyjmout z nabíjecí krabičky, což je někdy opravdu otravné. Jinak již ale nemáme co vytknout.
Sluchátka MOMENTUM True Wireless 2 od Sennheiser dostupné v bílém a černém provedení působí hned na první dojem skutečně exkluzivně. Povrch krabičky je potažen textilií, což zajišťuje pěkný vzhled i vysokou odolnost. Je však výjimečná nejen svým zpracováním, ale i svými rozměry, do kapes se vám dost možná bohužel nevejde. Konstrukce sluchátek je stejná jako u těch od Samsungu. Zařízení je tvořené z větší hlavičky a krčku, který nahrazuje chybějící nožičku. Sluchátka jsou velmi pohodlná, ale hůře izolují okolní hluk. Nedoporučili bychom je používat pro sportovní využití, jelikož mají menší tendenci vypadávat. Při běžných činnostech ale drží dobře, v uších i přes větší hlavičku působí elegantně.
Nakonec ještě rychle pár slov k odolnosti. Nejhůře na tom jsou sluchátka AirPods a True Wireless, které splňují certfikaci IPX4. Ta vám zajistí ochranu proti dešti, potu a jiným kapkám vody. Freebuds již disponují o stupeň lepší certifikací IPX5, která chrání zařízení proti tryskající vodě. Nejlépe dopadly s IPX7 Galaxy Buds, které dokonce můžete vykoupat, aniž by je to mělo poškodit.
Baterie
Nyní se přesuneme k baterii. V této kategorii si zařízení vedla obdobně a rozdíly jsou vcelku minimální. V případě využití sluchátek pro hovory počítejte u všech značek se snížením baterie přibližně o další jednu hodinu od minimální poslechové výdrže.
Nejlépe na tom jsou asi sluchátka od Sennheiser, které samostatně vydrží okolo sedmi hodin poslechu. Nabíjecí krabička pak zvládne přibližně další tři nabití, celkově se tedy dostáváme na 28 hodin poslechu. Zařízení dobijete pomocí USB-C kabelu, který naleznete v balení. Bohužel však narozdíl od ostatních zástupců redakčního testu chybí podpora bezdrátového nabíjení.
Skvěle jsou na tom i sluchátka od Huawei, vydrží až 7 hodin poslechu. Se zapnutím funkce ANC se tento čas výrazně sníží, asi na 4 hodiny poslechu. Nabíjecí pouzdro vám pak sluchátka nabije třikrát až čtyřikrát, v průměru postačí na dalších 22,5 hodin poslouchání. Napájení pak opět probíhá přes kabel USB-C/bezdrátově.
Galaxy Buds jsou na tom podobně. Bez zapnutí funkce aktivního potlačení hluku zvládnou fungovat 7 až 8 hodin, se zapnutou ANC pak 4 až 5 hodin. Sluchátka pak znovu díky krabičce dobijete přibližně třikrát (celkově v závislosti na zapnuté/vypnuté funkce ANC dalších 15 až 20 hodin poslechu). Zařízení dobijete pomocí USB-C/USB-C kabelu, případně pak bezdrátově.
Kdybychom měli zvolit propadlíka této kategorie, budou to pravděpodobně sluchátka Apple. Musíme však podotknout, že stále hovoříme o velmi slušné výdrži, která většině uživatelů bohatě postačí. S ANC sluchátka zvládnou 4 až 4,5 hodiny poslechu. Bez ANC to bude okolo 5 hodin. MagSafe nabíjecí pouzdro vám dodá dalších cca 19,5 hodin výdrže. Zařízení pak znovu dobijete pomocí USB‑C kabelu s konektorem Lightning nebo i bezdrátově (MagSafe nabíječkou/Qi nabíječkou).
Kvalita zvuku
Signál, který je z vašeho multimédia posílán do sluchátek, musí být (jednoduše řečeno) překódován do konkrétní formy, abyste jej v audio zařízení mohli přehrát. O to se starají kodeky, u nichž může být komprese ztrátová i bezztrátová. Apple využívá pouze vlastní kodek AAC. Samsung podporuje kodeky Scalable, SBC a AAC, sluchátka od Huawei pak AAC a SBC. Zařízení od Sennheiser zajišťuje přenos s využitím kodeků aptX, AAC a SBC, jako jediné tedy podporuje přenos modernějšího aptX. Všechny tyto kodeky se řadí mezi ty se ztrátovou kompresí. Pro běžný poslech vám však i tak zaručí velmi dobrou kvalitu, zcela dostatečnou především pro přehrávání hudby přes populární streamovací služby jako je Spotify, Apple Music apod.
Důležitým bodem je samozřejmě zvuková kvalita. Zde je velmi těžké určit, kdo si vedl hůře a kdo lépe, jelikož posuzování audio výstupu může být i vcelku subjektivní záležitostí, zejména v rámci top produktů na aktuálním trhu. Troufáme si říct, že všechna zařízení naplnila vysoká očekávání a podala velmi slušný výkon – tj. dynamický, prostorový a čistý zvuk. Kdybychom měli přeci jen vybrat vítěze, bude to pro nás zařízení od Sennheiser, kde se nám líbila i možnost úpravy zvuku v aplikaci dle vlastních preferencí. Galaxy Buds Pro a FreeBuds Pro bychom poté zařadili na pomyslné druhé místo. Nejméně nás nadchly AirPods Pro, které podle nás hůře zvládají hluboké basové tóny. Znovu však podotýkáme, že se jedná o velmi subjektivní záležitost, co se líbí jednomu, se nemusí již líbit druhému.
V případě hovorů všechna zařízení opět obstála. Slušně filtrovala hlasy i ve velmi hlučném prostředí, tudíž při volání nevznikala žádná úskalí. Apple a Huawei skrývají malou výhodu díky jejich konstrukci. Díky existující (přestože krátké) „nožičce“ se mikrofon nachází blíže vaším ústům.
Funkce a ovládání
Od sluchátek této třídy se již očekává funkce aktivního potlačení okolního hluku – ANC. Na tuto funkci se nyní zaměříme a nesmíme opomenout také režim propustnosti. Zde naopak dominovala sluchátka od Apple, která nás svou schopností potlačit okolní ruchy až zaskočila. Režim propustnosti si také zaslouží pochvalu, nově si v rámci módu lze nastavit i zesílení konverzace, jež oddělí hlas osob od okolních zvuků (tento mód jde pouze u iOS zařízení). Huawei si s ANC poradilo také velmi dobře, nicméně v režimu Awareness (v překladu režim propustnosti) můžete narazit na nepříjemný šum. ANC u Samsungu plnilo svou roli také slušně, v porovnání s AirPods však o trochu hůře. Na menší nepříjemnosti jsme opět narazili u režimu propustnosti, který nám osobně zněl trochu nepřirozeně. Na největší zklamání došlo u Huawei, kde funkce ANC neplnila svou roli tak dobře jako u ostatních značek. Režim propustnosti Transparent Hearing nám naopak vyhovoval.
Nyní se přesuneme k ovládání, které je značně spojené s uživatelským komfortem. AirPods se ovládají skrze tlakové plošky, jež reagují na stisk. Nám osobně se manuální ovládání zalíbilo díky jeho praktičnosti. Spousta lidí však preferuje dotykové ovládání, takže by je tato skutečnost mohla mrzet. Postrádáme možnost ovládání hlasitosti na samotných sluchátkách, s čímž vám může alespoň pomoci hlasový asistent Siri (což však neřeší problém u někoho, kdo má Android).
Sluchátka od Samsung ovládáte skrze doteky. Odezva je na náš vkus možná až moc citlivá. Když si chcete v uších zařízení poupravit, je velmi těžké se ovládací plochy nedotknout a nevyvolat tak nechtěnou reakci například v podobě přeskočení skladby. Pokročilého nastavení se dočkáte v aplikaci Galaxy Wear, kde si lze nastavit i regulování hlasitosti přímo na sluchátkách. Aplikaci si však stáhnete jen s Androidem.
Huawei disponují dotykovou plochou na nožičce, která reaguje na dotyk i tlak. Tlakovým posunem dotykové plochy nahoru a dolů lze ovládat hlasitost přehrávání, což nás těší. V aplikaci Huawei AI Life si můžete kompletně nastavit celé ovládání sluchátek dle vaší libosti. Aplikace je však dostupná opět jen pro Android.
I sluchátka od Sennheiser ovládáte skrze dotykové plochy, které naleznete na vnější straně sluchátek. Lze si na nich také regulovat hlasitost. Aplikace Smart Control je všestranná nejen proto, že si ji mohou stáhnout majitelé zařízení s Android i s iOS (konečně!). Lze si v ní opět přenastavit ovládání sluchátek tak, jak si sami přejete.
Závěr
Je velmi těžké hodnotit celkové pořadí, jelikož se zařízení od sebe až tolik neliší. Vítěze ale určit musíme-jsou jím sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro. Vynikají především poměrem cena/výkon a nejlepší odolností ze všech testovaných zařízení. O druhé a třetí místo se dělí Apple AirPods Pro a Huawei FreeBuds Pro. Airpodům umístění kazí především jejich vyšší cena. Sluchátka FreeBuds jsou sice podstatně levnější, ale mají tendenci v uších trochu tlačit. Poslední místo získaly Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2. Přestože je jako jediné budete moci plnohodnotně využít s oběma operačními systémy iOS i Android, nehodí se na sport, režim ANC nás nenadchnul a dost si za ně i zaplatíte.
Bezdrátová sluchátka PRO PROTI Samsung Galaxy Buds Pro + Odolnost IPX7 + Poměr cena/výkon + Skvělý zvuk + Bez ANC slušná výdrž ‒ Pokročilejší nastavení v aplikaci pouze u Android ‒ Šum v režimu propustnosti ‒ Někomu by nemusely kvůli velké hlavičce sedět Apple AirPods Pro + Skvěle fungující ANC + Režim propustnosti + Design a konstrukce + Ergonomie + Vysokorychlostní nabíjení ‒ Pouze bílé provedení ‒ Nelze upravit hlasitost přímo na sluchátkách ‒ Nelze využít plného potenciálu sluchátek s androidovým zařízením ‒ Odolnost by mohla být lepší ‒ Vyšší cena Huawei FreeBuds Pro + Vysoká zvuková kvalita + Bez ANC slušná výdrž + Z uší se nehnou + Cena + Na sluchátkách lze přímo ovládat hlasitost ‒ Aplikace není k dispozici pro iOS ‒ Někoho můžou po delší době tlačit ‒ Lesklý povrch sluchátek Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 + Prémiový design obalu + Výdrž baterie + Excelentní zvuk + Skvělá aplikace pro iOS i Android + Na sluchátkách lze přímo ovládat hlasitost ‒ Absence podpory bezdrátového nabíjení ‒ ANC by mohlo fungovat lépe ‒ Nevhodné pro sport ‒ Vysoká cena
Žádné z testovaných sluchátek vás nezaujaly? Nevadí, opět jsme si pro vás připravili stručný návod, jak postupovat při výběru vysněného zařízení.