TOP 10 nejlepších sluchátek do uší 2022 (Recenze, Test)

By Michal Velčovský

Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč. Jak se dostat k dobrému zvuku za málo peněz

Jde o circumaurální uzavřený model, tedy sluchátka s mušlemi okolo uší. O pohodlí se starají náušníky z umělé kůže, které se dají v případně potřeby snadno vyměnit. Po zvukové stránce sluchátka potěší nezabarveným, věrným a čitelným zvukem bez zkreslení, jen prostor by mohl být lepší. Tento model se dá využít jak pro domácí poslech, tak pro základní profesionální práci.

Zcela bezdrátová sluchátka jsou malá a skladná. Jedním slovem pohodlná. Vybrat správný model ale nemusí být jednoduché, připravili jsme proto souhrn všeho, co je vhodné zvážit a na co nezapomenout.

V článku najdete levné špunty do uší (drátové i bezdrátové), které jsou skladné a ideální jako záložní sluchátka na cesty. Budou vždy po ruce a zaberou minimum místa. Ve výběru máme i klasická sluchátka s náhlavním mostem (drátová i bezdrátová). Ta bodují plnějším zvukem a větším pohodlím.

Také mezi levnými sluchátky se dají najít zajímavé modely, které nabídnou dobrý zvuk i výbornou cenu. Oproti jiným výběrům, které jsme vydali, zde máme všechny konstrukce, drátové i bezdrátové připojení. Teď se řídíme jen co nejlepším poměrem cena/výkon a maximální cenou kolem 1 500 Kč.

Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.

Sony v levnější kategorii sluchátek typu True Wireless chyběl zajímavý model, ale Sony WF-C500 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž a na svou cenu i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.

Zvuk je čistý, dynamický, vyrovnaný s dobře kontrolovanými a nijak přemrštěnými basy. Výšky jsou čisté, příjemné, proti dražším modelům počítejte s lehce zabarvenými středy. Ve své cenové kategorii ale tato sluchátka zvukově patří do absolutní špičky.

Pokud byste chtěli pořádná domácí sluchátka od známé značky a za málo peněz, AKG K72 je model pro vás. Tato uzavřená sluchátka nabízejí zejména vynikající poměr cena/výkon. Velké náušníky z umělé kůže jsou komfortní, pružný hlavový most poměrně odolný. Design ale odpovídá klasickému stylu studiových sluchátek, na ven jsou zkrátka veliká. Přestože jde o uzavřenou konstrukci, izolace není silnou stránkou těchto sluchátek.

Konstrukce z levně působících, ale jinak odolných plastů, předurčuje sluchátka ke každodennímu „pracovnímu“ nasazení. Poslouží jako ideální otloukánek do batohu, neboť snesou opravdu dost. Zamrzí absence volitelného drátového propojení v případě vybité baterie a neergonomicky umístěný konektor USB-C. Nechybí podpora hlasových asistentů.

Při používání vás sluchátka poměrně dobře odizolují do okolí a pokud požadujete vyšší přítlak, budete spokojeni. Zvukově se jedná o standardní zábavný projev určený pro poslech popu a elektronické hudby. Teenagera tato sluchátka určitě nadchnou, pro náročnější uživatele budou ale spíše průměrným modelem.

Značka JBL patří podobně jako Beats mezi ty, které jsou populární zejména mezi mladší generací uživatelů a sluchátka JBL Tune 510BT přesně zapadají do této kategorie. Jedná se o nejlevnější bezdrátová sluchátka přes hlavu v nabídce tohoto výrobce a v Evropě jde o jeden z nejprodávanějších modelů. Výdrž je vynikajících 40 hodin, konstrukce je skládací, na výběr máte z několika barev.

Po zvukové stránce sluchátka odpovídají tomu, na co jsme od Sennheiseru zvyklí. Dostanete kvalitní, plný, ale nepřebasovaný zvuk. Proti dražším modelům je užší prostor. Komfort je dobrý, odpovídá konstrukci, samozřejmě roli hraje, jak vám sluchátka sednou na hlavě, případně zda nosíte brýle.

Výdrž baterie je 25 hodin, akumulátor se nabíjí přes USB-C. O připojení se stará Bluetooth 5.0 a jako jeden z mála levných modelů mají tato sluchátka i kodeky aptX a aptX LL – ten druhý vyhledávají hráči her. Samozřejmostí je AAC i SBC.

Zvukově patří sluchátka k tomu nejlepšímu, co můžete za tuto cenu mít. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, nový model neválcuje celé spektrum mohutnými basy jako třeba řada Sony XB. Můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. Kodek je zde AAC a standardní SBC, nechybí podpora hlasových asistentů.

Na výběr máte z několika barev. Nabasovanou řadu sluchátek XB dělá Sony dlouhé roky. Pro ty, kdo poslouchají taneční hudbu, to bude sázka na jistotu.

U Niceboy Hive podsie v nové verzi 2021 plné basy doplňují slušné středy a výšky. Sluchátka potěší i ty, kdo rádi poslouchají hlasitě, mají dobrý výkon. Na druhou stranu moc to nepřežeňte, protože při maximu roste agresivita výšek, působí nepřirozeně.

Jde o polouzavřený model s malým útlumem, nepočítejte s velkou izolací okolních zvuků. Konstrukce je levná, plastová, hlavový most je však pružný a sluchátka snesou i pár pádů, aniž by se rozbila. Kabel s délkou 2,5m není odnímací.

Superlux se zaměřuje na levné modely a polouzavřená sluchátka Superlux HD 681 jsou jedny z nejlevnějších. Vyrábějí se už hodně let, získaly si oblibu zejména skvělým poměrem cena/výkon. Jsou to velká sluchátka, ale lehká a překvapivě velmi komfortní.

Bílá, černá nebo červená sluchátka Sony MDR-ZX310AP asi vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají čistým vzhledem, nabídnou i velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízejí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit.

Pokud jste nenároční, hledáte levný dárek, nebo jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, s Mi AirDots Basic 2/2S si to vyzkoušíte a nebudete mít pocit vyhozených peněz.

Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP překvapivě dobře hrají. Váží jen 5 g, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5 až 24 000 Hz. Zvuk je už dospělý, vyrovnaný a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. Na své si přijdou milovníci elektroniky i metalu.

Sluchátka mají výdrž 4 hodiny. Dobíjecí pouzdro je malé a vejde se do kapsy, má dost energie na dobití sluchátek pro poslech v délce 15 hodin.

Panasonic RP-HJE125E: To nejlevnější značkové, co hraje a dobře vypadá

Základní sluchátka Panasonic RP-HJE125E jsou určena těm, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom to stojí co nejméně peněz. Mají velmi dobrou ergonomii a kvalitu zvuku vzhledem k ceně. Mají také nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku.

Panasonic i přes nízkou cenu sluchátka osadil 9mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. U těchto sluchátek je důležité správné usazení v uchu, pak poskytnou vyrovnaný dobrý zvuk; samozřejmě vzhledem ke své ceně. Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy.

TOP 5: Nejlepší TWS sluchátka [2022]

V rámci komentářů jste mě prosili, ať připravím další TOP 5 sérii a nejvíc rezonovalo téma sluchátek. Sluchátek je na trhu nespočet a jistě chápete, že není v lidských silách vyzkoušet úplně všechny, které se nabízí. I přesto mi ale prošlo rukama dost sluchátek na to, abych vám z nich vybral za mě ty nejlepší nebo ty, co byste rozhodně neměli opomenout, když budete nějaká sluchátka vybírat. Sérii o sluchátkách tak rozděluji do dvou dílů – True Wireless Sound neboli klasické bezdrátové pecky či šputny a sluchátka přes hlavu. Dneska se spolu podíváme na díl první TWS sluchátka. Tak to by bylo na vysvětlenou všechno a jdeme na to.

Tblitz A7s

Pokud máte hluboko do kapsy nebo vám připadá divné si k telefonu za 2 000 Kč koupit drahá sluchátka nebo kupujete už pátá sluchátka vašemu dítěti, které je za měsíc ztratí nebo ať už máte jakýkoli důvod, kdy hledáte to nejlevnější, mrkněte na sluchátka Tblitz A7s. Stojí totiž jen 239 Kč a když vezmete v úvahu, že do této částky se schovaly výrobní náklady, přeprava z továrny do Evropy a marže obchodníka, je vlastně zázrak, že za tyto peníze dostanete vůbec nějak hrající bezdrátová sluchátka. No jo, jenže na tak nízkou cenu tu najdete i překvapivě zajímavé parametry.

Mohlo by se vám také líbit

Třeba voděodolnost IPX5, to znamená, že si se sluchátky můžete jít v klidu zaběhat. Na sluchátkách také najdete ovládací tlačítka, podporují hlasové asistenty a vybaveny jsou pak Bluetooth 5.1 šetřící výrazně baterku a díky tomu sluchátka vydrží zhruba 4-5 hodin na jedno nabití. Pravda, z krabičky je dobijete pouze 2x, takže dohromady počítejte výdrž nějakých 12 hodin, ale opět uvádím – za ty peníze se snad nedá vytknout vůbec nic. V balení pak dostanete i 3 velikosti náúšníků a odkaz ke koupi přikládám ZDE.

Tblitz A7s | Foto: Tblitz

Huawei FreeBuds 4 & Huawei FreeBuds 4i

Na druhé místo jsem nanominoval rovnou dvojici sluchátek od Huawei a to konkrétně Freebuds 4 nebo Freebuds 4i. Dvojici hlavně z toho důvodu, aby si na své přišli jak miliovníci špuntů, tak pecek a záleží tedy, která sluchátka jsou vám pohodlnější. Pokud zvolíte špunty u Freebuds 4i, které vám těsně uzavřou zvukovody, dostanete pochopitelně daleko hutnější zvuk a sekundárně mnohem lepší izolaci od okolního prostředí. To je fajn třeba pokud sedíte v rušném office spacu a potřebujete se soutředit na práci. Izolaci od okolního prostředí pak navíc umocní ještě technologie aktivního potlačení okolního hluku a tak za pouhých aktuálně 1 360 Kč dostanete to, co u jiných značek u mnohem dražších sluchátek.

Co se týká hudby, s 10mm měniči jde o sluchátka na mainstream a zase vzhledem k ceně nabízejí velmi nadstandardní zvuk. Snad jediné, komu bych je vyloženě nedoporučil jsou hráči her na mobilních telefonech – mají totiž dostupný pouze AAC nebo SBC kodek a tak akční střílečky si sice zahrajete, ale zpoždění je zde bohužel znatelné. Co je ovšem neuvěřitelné, je výdrž – zhruba 8,5 hodiny na jedno nabití bez aktivního potlačení nebo 6 s ním a tady by se mohla stydět i mnohem dražší sluchátka.

Peckovou alternativou jsou pak druhá sluchátka Freebuds 4. Ta nabízejí mnohem větší, 14,3mm měniče a díky tomu krásný a čistý zvuk ať už posloucháte kytarové skladby, klasiku nebo popík. Stejně jako u 4i pak můžete pro veškeré nastavení potlačení hluku, ekvalizéru využít aplikaci AI Life. U čtyřek si pak ještě navíc oproti 4i můžete aktivovat detekci nošení, protože Freedbuds čtyřky totiž mají v sobě i senzor, který rozpozná když si sluchátka vyndáte nebo zasunete do uší a podle toho vám rovnou pustí, či zapauzují hudbu. Poslední, co stojí u nich ještě za zmínku je funkce multipoint, kdy můžete třeba na notebooku hrát hru a při příchozím hovoru na mobilu se sluchátka automaticky přepnou na telefon a po ukončení zase zpět. Pozor ovšem, k dispozici je zase pouze AAC a SBC. Na druhou stranu za 2 300 Kč je to pořád velmi slušná volba.

OnePlus Buds Pro

Třetími v pořadí a musím se přiznat mými asi největšími oblíbenci, které už půl roku intenzivně používám, jsou OnePlus Buds Pro. I když u mobilních telefonů OnePlus označení flagship killer už dávno opustil, musím uznat, že tato sluchátka za 2 990 Kč by se bez problému mohla prodávat daleko dráž než mnohá konkurence široko daleko. Nabízí totiž ochranu IP55, takže si s nimi můžete v klidu jít zaběhat, ale také jsou jedny z nejpohodlnějších sluchátek, která jsem měl kdy v uších. Příjemné silikonové náušníky padnou naprosto skvěle a díky nižšímu profilu sluchátek s nimi můžete i bez problému usnout. Navíc sluchátka disponují velmi dobrým aktivním potlačením okolního hluku, takže ať už chrápete vy nebo někdo vedle vás, můžete si být jistí, že minimálně vy se vyspinkáte do růžova. Úroveň noise cancelingu se pak dá nastavit přímo v aplikaci, kterou musím rozhodně vyzdvnihnout za to, kolik možností nabízí.

Takovým standardem je možnost upgradu firmware, ale nechybí možnost aktivovat duální připojení, sledování úrovně nabití jak sluchátek, tak krabičky, přizpůsobení sluchátkům na míru vašim zvukovodům nebo speciální mód Zen. Ten využijete přesně ve chvíli kdy nemůžete usnout a počítání oveček už nepomáhá. Pustíte zvuk motorů letadla, šum vodopádu a rázem se můžete ponořit do hlouby bílého zvuku. Poslední perličkou pak je, že na rozdíl od spousty sluchátek dotykové ovládání neprobíhá skrz hlavu sluchátka, ale senzory jsou schované v nožičkách. Vy si pak při každém posunutí nebo dotlačení sluchátek do uší otravně nepauzujete nebo nepouštíte dokola hudbu či asistenta, ale když už něco takového chcete udělat, cíleně smáčknete jednou či dvakrát nebo podržíte nožičku na jednotlivém sluchátku. A to nejlepší na tom je, že si můžete akce nastavit a nebo také kompletně vypnout.

OnePlus Buds Pro

Z negativ jsem zde našel prakticky jen dvě – a to opět kodeky AAC a SBC a novější LDHC. Škoda, že chybí podpora AptX, ale na druhou stranu LHDC, který mimochodem jako jediný spolu s LDAC vlastní certifikaci pro Hi-Res Audio, se pomalu propracovává do spousty čínských telefonů primárně od Xiaomi, Oppo, OnePlus, realme, Huawei nebo Poco. Pro kompletní list je potřeba ovšem trošičku googlovat. Třeba paradoxem je, že u OnePlus tímto kodekem disponují jen jejich vlajkové telefony a ne třeba oblíbený OnePlus Nord 2 5G. Na Applu jste pak pochopitelně s AAC naprosto v pohodě i ve hrách. Druhou slabinou je pak chybějící ekvalizér v aplikaci, ale tady víceméně záleží na vás, jestli toto vůbec využijete. Za mě tedy za zvuk, výdrž, noise canceling, velmi dobrou aplikaci a odpovídající cenu nemohu OnePlus Buds Pro jinak než doporučit.

Apple AirPods & Apple AirPods Pro

Čtvrté místo je víceméně také hodně dělené a to z důvodu, že primárně záleží k jakému mobilnímu telefonu budete sluchátka používat. U zařízení z dílny Apple je to poměrně jednoduché, jejich dvorní AAC kodek mají téměř jakákoli sluchátka a tak ať už posloucháte hudbu nebo hrajete hry, jde spíš o to, kolik chcete investovat do kvalitního zvuku, jestli chcete pecky či špunty a jestli požadujete aktivní potlačení okolního hluku. Tam bych se tím pádem rozhodoval mezi širokou plejádou dnešní nabídky a nebo pokud chcete originál, na výběr máte mezi klasickými AirPods, ať už bez nebo s bezdrátovým dobíjením a nebo AirPods Pro, která mají navíc ono aktivní potlačení okolního hluku. Sekundárně pak dostanete u AirPods Pro i možnost jejich nalezení v aplikaci FindMy, stejně jako AirTagů. Výhoda pro ty, co 18x denně hledají, kam si sluchátka jenom zašantročili. Hotovo, vyřešeno.

Apple AirPods (3rd gen.) bezdrátová sluchátka bílá | Foto: Apple

Mnohem horší situace je pak u Androidu, kde je potřeba studovat, co váš mobil podporuje za kodeky, což se zase ještě často váže k použitému procesoru, ale zas to není pravidlem. U hudby jste v pohodě, ale ve hrách je potřeba se dívat právě třeba po AptX kodeku, LDAC v případě Sony nebo před chvilkou zmiňovaný LHDC. Kodek navíc musí podporovat jak telefon, tak sluchátka. Tím narážím primárně na značku Samsung, která už v takové šlamastyce s kodeky udělala ještě větší bordel. Přinesla totiž mezi všechny již existující kodeky svůj SSC nebo Samsung Scaleable Codec a tím pochopitelně vybavila pouze své telefony a svoje sluchátka. Pokud tedy chcete mít nízkou latenci ve hrách na telefonech Samsung Galaxy S22 a neřešit u jiných sluchátek rizika spojená v různě kvalitních herních režimech, sázkou na jistotu jsou buď Galaxy Buds2 nebo Galaxy Buds Pro s tím rozdílem, že buď chcete levnější nebo dražší sluchátka.

Apple AirPods Pro bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku bílá | Foto: Apple

Sony WF-1000XM4

Konečně pátými sluchátky jsou Sony WF-1000XM4 a asi je každému milovníku hudby jasné, že jsem nemohl jinak. Sluchátka jsou etalon a menší brácha oblíbených náhlavních sluchátek Sony WH-1000XM4 s vlajkovým potlačením okolního hluku. Jestli chcete jedny z nejlepších sluchátek na trhu, co se týká poslechu i právě potlačení okolního hluku, asi nemůžete šáhnout jinam. Pochopitelně, stejně jako u předchozích sluchátek je dobré si zkontrolovat podporované kodeky vašeho mobilního telefonu. Tady je totiž AAC, SBC a dvorní kodek Sony LDAC a pochybuju, že by se sem dostal vůbec někdy konkurenční AptX či LHDC. Ideální jsou tím pádem tyhle kousky jak k jakémukoli Apple produktu, mobilním telefonům od Sony nebo jakémukoli jinému, pokud je úplně nechcete na gaming. Na jedno nabití vydrží příjemných 8h s ANC nebo 10 hodin s vypnutým, ale kdo by tohle chtěl. Tato sluchátka si totiž kupujete hlavně kvůli ANC.

Sony WF-1000XM4 bezdrátová sluchátka do uší s potlačením hluku | Foto: SONY

Jsme u konce dnešního výběru nejlepších sluchátek pro léto 2022. Jestli se vám dnešní článek líbil, budu rád, když mi napíšete například na jedné z našich sociálních sítí (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter) a budu se těšit zase příště.

TOP 10 nejlepších sluchátek do uší 2022 (Recenze, Test)

Sluchátka do uší jsou ideální variantou na připojení k telefonu, tabletu i notebooku během cestování nebo sportování. Najdete je ve dvou typech, konkrétně jako špunty a pecky do uší. V tomto výběru se pak více věnujeme drátovým sluchátkám, v dalších se pak zaměřujeme více na sportovní a bezdrátová sluchátka do uší. V části jak vybrat sluchátka rozebíráme jaké parametry sledovat a jaký typ zvolit podle účelu použití. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší sluchátka do uší pro rok 2022, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na bezdrátová sluchátka do uší a sportovní sluchátka.