Kabelové VS Bluetooth: Co vás přiměje držet se kabelových sluchátek

By Michal Velčovský

Jak odpojím bezdrátovou náhlavní soupravu od telefonu? – Relaxační typ ▷➡️

Jak odpojím bezdrátovou náhlavní soupravu od telefonu? Otevřete nastavení Bluetooth smartphonu a klepněte na ikonu ozubeného kola vedle sluchátek, která chcete odpojit. Otevře se okno nastavení a v dolní části klikněte na tlačítko „Zrušit spárování“. Sluchátka se odpojí od telefonu a můžete je připojit k jakémukoli jinému zařízení.

Co mám dělat, když se bezdrátová sluchátka neodpojí?

Vložte pouzdro. Zkontrolujte kontakty sluchátek a pouzdra. Vylučte poruchu softwaru. The. sluchátka. oni mohou. Ne. jít ven. způsoben. A. A. chyba.

Jaká je ikona náhlavní soupravy na mém telefonu?

Pokud se zobrazí ikona náhlavní soupravy, telefon falešně detekuje, že je náhlavní souprava zapnutá, aniž by byla náhlavní souprava skutečně připojena. Během hovorů nemusíte slyšet zvuk nebo vás během hovoru neslyší.

Jak mohu znovu připojit bezdrátovou náhlavní soupravu k jinému telefonu?

Aktivujte Bluetooth na svém telefonu. Paprsek. že. a sluchátka. bezdrátový. bluetooth. být. viditelné. pro. vaše. telefon. Přejděte do nastavení Bluetooth a připojte náhlavní soupravu bluetooth. – . připojte náhlavní soupravu bluetooth a spárujte je.

Jak deaktivuji bluetooth?

Vyberte Nastavení v liště nastavení na domovské obrazovce. V části Ovladač a příslušenství vyberte zařízení, které chcete deaktivovat. . Vybrat. Deaktivovat. . Vyberte OK pro potvrzení odpojení. .

Mohu deaktivovat AirPods?

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přejděte do Nastavení > Bluetooth a klepněte na ikonu Podrobnosti vedle AirPods. (Pokud AirPods nejsou vidět v nabídce Nastavení > Bluetooth, přejděte k dalšímu kroku.) Klepněte na „Zapomenout toto zařízení“ a poté znovu klepněte na potvrzení.

Jak odpojím sluchátka od svého zařízení?

Na vašem notebooku nebo počítači (Windows) Nebo jednoduše klikněte pravým tlačítkem na ikonu Bluetooth v oznamovacím panelu a vyberte „Přejít do nastavení“. Najděte svá sluchátka v seznamu, klikněte na ně a vyberte „Odpojit“ nebo „Odebrat zařízení“, podle toho, co chcete udělat.

Co mám dělat, když se můj telefon neodpojí od náhlavní soupravy?

Optimálním řešením je v tomto případě jednoduše restartovat telefon. Pokud byl problém zhroucením systému, indikátor se po restartu sám vypne. Pokud dojde k vážnému selhání systému a restart nepomůže, budete muset obnovit tovární nastavení smartphonu, abyste to opravili.

Jak vypnu svá bezdrátová sluchátka Tws?

Stisknutím a podržením tlačítka na náhlavní soupravě po dobu asi 2 sekund ji vypnete. Uslyšíte hlasové upozornění „Vypnout“.

Jak se dostanu z režimu náhlavní soupravy?

Stačí jej vypnout a znovu zapnout. Tato metoda je obvykle užitečná, pokud váš smartphone se systémem Android ukazuje, že jsou připojena sluchátka. Dá se ale použít i pro jednoduché mobilní telefony (mají i vlastní software, i když „uzavřeného“ typu), a dokonce i pro iphony.

Co dělat, když telefon zobrazuje sluchátka, ale nejsou připojena?

První doporučení je triviální a jednoduché: zkuste restartovat telefon a zkontrolovat nastavení zvuku. Pravděpodobně je aktivován nějaký "tichý" režim v parametrech telefonu. Pokud máte kabelová sluchátka, věnujte pozornost stavu kabelu, zejména v blízkosti zástrčky(').

Jak mohu sejmout sluchátka z obrazovky telefonu Samsung?

Zkuste se zapojenými sluchátky, stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a vytáhněte konektor sluchátek z jacku. Několikrát zasuňte a vyjměte konektor sluchátek. Zkontrolujte také, zda není aktivován tichý režim. Pokud to nepomůže, proveďte obnovení továrního nastavení.

Jak mohu spárovat sluchátka s mým novým telefonem?

Zapněte sluchátka a modul Bluetooth vašeho smartphonu. Přejděte do nabídky telefonu. , vyhledejte kartu Bluetooth a přejděte do ní. Zobrazí se seznam zařízení, která jsou v dosahu signálu. Klepněte na název zařízení a váš smartphone se k němu pokusí připojit.

Jak mohu spárovat sluchátka s novým zařízením?

Chcete-li připojit náhlavní soupravu Bluetooth k novému zařízení, musíte náhlavní soupravu odebrat (zapomenout) ze starého zařízení, ke kterému je aktuálně připojena. Nebo stačí aktivovat režim připojení na sluchátkách a spárovat je s novým telefonem, notebookem atd.

Jak poznám, že jsou bezdrátová sluchátka nabitá?

Kontrolka svítí nebo bliká modře, když náhlavní souprava funguje (připojena k telefonu přes Bluetooth). Stát. když. a sluchátka. Je to tak. staženo. (nebo. téměř. staženo). Vím. umět. hodinky. podle. Co. on má. změněno. a indikátor. a většina. z. a časy. blikání.

Vy a počítač: Používáte bezdrátová sluchátka, nebo dáváte přednost kabelu?

Klasická drátová sluchátka vám při správném zacházení vydrží do konce života. Konektory se nemění a bez digitálních technologií nemají jak zestárnout. Jenže k novým mobilům už je téměř nepřipojíte, protože výrobci odstraňují 3,5mm jack a ne každému se chce nosit adaptér (externí DAC) do USB-C nebo Lightningu.

Bezdrátová sluchátka se proto rychle rozšířila i do našich životů a používáme je i tam, kam kabel ještě připojit půjde. Volnost pohybu a možnost spárování s více zařízeními jsou pro někoho tak velké výhody, že obětuje i další parametry. Jak je na tom redakce? Naprostá většina z nás už na bezdrát přešla. Takže nám můžete přijít nadat do diskuze, že nedokážeme ocenit „tu správnou zvukovou kvalitu“. Nebo pojďte hlasovat a napsat do komentářů, jaký vztah ke sluchátkům máte vy.

Markéta Mikešová

ano, používám

Už zcela výhradně jen bezdrátová. Mám jak velká, herní s prostorovým zvukem Logitech G935, tak špunty Apple AirPods. Kabel mi neschází, ani mě nijak zvlášť neobtěžuje to nabíjení. Pro spoustu činností, hlavně pohybových, je výrazně pohodlnější, když jsou sluchátka bezdrátová. Je fakt, že jediná moje obava byla, že AirPods kvůli jejich velikosti ztratím, přesně jak o tom byly meme, ale nestalo se zatím ani nejdou.

Marek Lutonský

ano, používám

Svoje první bezdrátová sluchátka jsem si koupil před pěti lety, konkrétně Sony MDR-1000X (recenze). Hodně času jsem trávil ve vlaku, kde se velmi hodilo jejich ANC. Tato sluchátka mám pořád, používám je ale už spíš jen doma a na ven mám už dva roky Sony WF-1000XM3. Mají trochu horší zvuk než velké mušle a menší tlumení okolního hluku, ale malé plně bezdrátové špunty jsou venku prostě pohodlnější.

Jakub Čížek

ano, používám

Samozřejmě používám! Jsem hrdý sběratel řady Sony WI-1000X*. V práci mám za krkem od rána do večera už hodně rozvrzané WI-1000X, doma a na cestách se pak neobejdu bez „gumově-nerozbitných“ Sony WI-1000XM2. Nákrčníkový form-faktor je z mého úhlu pohledu zatím nepřekonaný. True-wireless mě totiž odrazují stále poměrně nízkou výdrží a z obřích „traktorů“ s dokonalým (A)NC mě zase bolí hlava. Ve městě a na výletě bych s nimi ke všemu vypadal jako kašpar.

Karel Javůrek

ano, používám

Mám Sony WH-1000XM3, které při práci používám přes drát, takže nejsou „zapnuté“ a nevybíjí se. Bezdrátově je používám jen večer při koukání na filmy atd. z dálky, když ostatní spí a nechci je rušit. Ani v takovém případě ale nepoužívám ANC (rušení šumu). ANC jsem u nich využil, pouze když jsem dělal se sbíječkou, tlumilo to skvěle, vřele doporučuji.

Karel Kilián

ne, bezdrátová ani nechci

Recenzoval jsem několik bezdrátových sluchátek nižší a střední třídy a musím konstatovat, že mě prostě nezaujala ani zvukem, ani provedením, ani jinými parametry. Proto taková sluchátka nemám a v dohledné době určitě neplánuji jejich pořízení.

V podstatě sluchátka skoro ani nepotřebuji – neumím si představit, že bych se pohyboval někde venku a neslyšel, co se kolem mne děje. Doma je také nevyužiju – když už si pustím písničky k práci, vystačím si s reproduktory notebooku. Ano, není to nijak závratná kvalita, ale během psaní článků bych špičkový zvuk stejně neocenil.

Když se přeci jen zcela výjimečně chci „odříznout od okolí“, mám v šuplíku jedna drátová sluchátka, která byla součástí balení nějakého telefonu Samsung. Zvuk mají průměrný, ale pro mne a pro tyto účely naprosto postačující.

Lukáš Václavík

ano, používám

Mám už více než rok špunty Samsung Galaxy Buds+. Vyhovují mi pohodlím a hlavně výdrží. Používám je výhradně jen u mobilu, tam už ostatně ani sluchátkový konektor nemám. Nejčastěji na nich poslouchám audioknihy nebo podcasty, hudbu tolik ne, proto mi ani moc nesejde na zvukové kvalitě.

Chtěl jsem plně bezdrátový model proto, abych mi kabel nepřekážel při pohybu a abych mohl pohodlně používat jen jeden špunt. Toho využívám hlavně na kole, kde si ho strčím do pravého ucha a zároveň z levého pořád slyším, co se děje kolem mě.

U počítačů nebo konzole používám drátová, mám doma několik špuntů i velkých open-air mušlí. Je možné, že i tady jednou přejdu na bezdrát. Výhoda by pro mě byla stejná jako u bezdrátových klávesnic a myší. Kabel mi tam nevadí, ale chci používat jedny periferie k více zařízením současně. Má to ale ještě několik úskalí.

Mám několik počítačů s různými operačními systémy, PS5, mobil s Androidem a iPad. Zatím ale na trhu nejsou sluchátka, která by se připojila k tolika zařízením současně (aby se šlo jednoduše přepínat i bez neustálého párování), podporovala všechny důležité kodeky a měla i režim s nízkou odezvou pro hry (třeba i přes USB dongle).

A hlavně bych u nich chtěl i dobrý mikrofon, což má hned dva problémy. Výrobci mikrofony dost šidí. A Bluetooth obecně není stavěný na to, aby najednou přenesl kvalitní zvuk do sluchátek i signál z mikrofonu. Funguje to dobře u AirPodů a jablečných zařízení. Ale jakmile máte Windows a použije se režim „headset“, je to jako zvuk z telefonního hovoru.

Filip Kůžel

ano, používám

… ale trvalo mi to. Z počátků Bluetooth jsem si táhnul zkušenost, že sluchátka nejde spárovat, spojení padá a zvuk je příšerný, takže jsem se zuby nehty držel kabelu. Ale jakmile technologie dospěla, už nebylo cesty zpět.

Aktuálně mám dvoje. Sony WH-1000XM3 s aktivním potlačením okolního hluku používám ve vlaku, v letadle a při pokusech pracovat v dětském pokoji.

Skullcandy Indy ANC jsou true wireless sluchátka s nabíjecím pouzdrem, mám je dva roky a nepřestává mě bavit to pohodlí. Díky velikosti je mám pořád u sebe, nic se nenastavuje, nezapíná, prostě vytáhnu sluchátko, vrazím ho do ucha a už to hraje. Úmyslně jsem volil konstrukci se „stopkou“, se sluchátkem se díky tomu dobře manipuluje (na rozdíl od „buds“, u kterých pokaždé hledám správnou polohu). Často nosím jen jedno sluchátko – na audioknihy a podcasty to stačí a při běhu nebo práci slyším okolí.

Jaromír Puk

ano, používám

Dlouhá léta jsem preferoval drátová, dokud bezdrátová nedospěla jak po stránce výdrže, tak kvality zvuku. Nyní mám velká, pohodlná drátová Hi-Fi sluchátka u počítače na celodenní práci, využívám je i u her a při sledování filmů – při troše opatrnosti jsou totiž kabelová sluchátka prakticky nesmrtelná.

Na cestování a venkovní použití mám výhradně bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku, protože si u nich můžu dovolit poslouchat hudbu a podcasty při daleko nižší hlasitosti než u běžných sluchátek. Při práci ve vlaku ale i velká bezdrátová s ANC stejně odnímatelným kabelem připojuji k notebooku. U sportu pak střídám True Wireless sluchátka s ANC (fitko) a odolnější, stabilnější bezdráty bez ANC s kabelem za krkem a s háčky za uši (běh).

Tomáš Holčík

ano, používám

Upřímně nevím, kolik bezdrátových sluchátek vlastně mám, určitě by zaplnily šuplík. Používám je i v u pracovního počítače (ve variantě s USB donglem), ale u dalších svých počítačů poslouchám čistě drátová. Pro počítač mi totiž Bluetooth sluchátka nevyhovují kvůli vyššímu zpoždění, ale na na telefonu se to při sledování videa kompenzuje, takže to neruší. Na telefonu mám i 3,5mm konektor, ten ale využívám hlavně pro připojení mikrofonu při natáčení videí.

Vladislav Kluska

ano, používám

Už roky společně s telefonem používám bezdrátová sluchátka a tady to pro mě už nejde jinak. Už jen z hlediska pohodlnosti a praktičnosti nechci být zadrátovaný a při pohybu ve městě, na kole či kdekoliv jinde pevně svázaný s telefonem. Zároveň bych se už vůbec neobešel bez aktivního potlačení okolního hluku. Hlavně cesty MHD jsou řádově příjemnější. Nejen, že je tišší hluk samotného vozidla, ale i ostatní cestující a já tak nemusím poslouchat jejich rozhovory.

U PC je situace složitější. Mám sluchátka od Sony, která jsou sice bezdrátová, dají se ale připojit i kabelem a tak to po většinu času mám. Je fajn, že je pak nabíjím opravdu velmi málo a ideální je také žádné zpoždění zvuku oproti obrazu, což se hodí hlavně u střihu videa. V kanceláři pak ani nevyužiju ANC či podobné vychytávky – často spolu něco řešíme a tak potřebuji slyšet okolí.

Bezdrátově je pak používám výjimečně, když zrovna chci od počítače i chodit, ale tady hodně narážím na to, že můj notebook Gigabyte má naprosto otřesné Bluetooth a zvládnout připojené jedno zařízení, do kterého se něco aktivně posílá, je často nad jeho síly. On vlastně nezvládá ani Xbox ovladač... ale to je na jinou debatu.

Petr Urban

ano, používám

Když jsem byl v létě donucený do koupě nového telefonu, jack jsem ztratil. Život s redukcí byl přesně takový, jak jsem si ho přestavoval, tj. velice depresivní. Velká redukce se pořád někde pletla (hlavně, když jsem na zádech nesl batoh, přičemž telefony dnešních rozměrů jinam než do zadní kapsy nenacpu). Nabyl jsem dojmu, že kvůli neustálému kontaktu s oblečením by se mi za chvíli vykvedlal nabíjecí port.

Bezdrátová sluchátka jsem si nakonec pořídil. Výdrž akumulátoru není dostatečná, zato nabíjení je otravné. Jenže život s kabelem byl velice omezující a neustálé vytrhávání sluchátek z uší při pohybu mě vedlo k infarktu ve čtyřiceti. Svoboda pohybu s bezdrátovými sluchátky je natolik zásadní, že přebije nevýhody. Protože nejsem milionář, pořídil jsem si cenově dostupná sluchátka primárně na telefonování a poslech podcastů. V tomto ohledu fungují skvěle, pokud si je nezapomenu nabít. U počítače používám kvalitnější drátová sluchátka, protože tam mi kabel tak nevadí a naopak ocením lepší reprodukci a nulové zpoždění audia.

Ale za tím, že výrobci mobilů nemají k odstranění jacku pádný důvod kromě potřeby prodat publiku další krám, když už nemáme důvod mobily měnit tak často, si stojím. Na základní desce by se ostatně také dalo ušetřit (místo) např. na ethernetovém portu. Neznamená to ale, že je takový krok nutný. Na trhu existuje místo pro ethernet i Wi-Fi. Také mě nenapadá tak polarizované odvětví, kde dva konkurenční typy produktů mají natolik signifikantní a protichůdné rysy. Nesvoboda drátu versus nesvoboda nabíjení. Fascinující souboj.

Jiří Kuruc

ano, používám

… a to několikerá. Velké náhlavní Sennheisery, když potřebuji mít opravdu klid na práci. A asi troje laciná špuntová – jsou rozházená všude: na nočním stolku, v šuplíku, v kapse od kočárku, občas v autě nebo pracovní vestě… zmateně a přitom strategicky tak, abych vždy nějaká našel. To, že obvykle najdu ta vybitá, je věc jiná. A proč laciná? Poslouchám na nich vlastně výhradně podcasty ve chvíli zahradničení, sečení trávy nebo dříve pro kočárkování.

A co vy, používáte bezdrátová sluchátka?

Kabelové VS Bluetooth: Co vás přiměje držet se kabelových sluchátek

Kabelové VS Bluetooth: Co vás přiměje držet se kabelových sluchátek

Autor: Carrie Tsai, poslední aktualizace: 22. září 2020PRŮMYSL

V dnešní době žijeme v bezdrátovém světě s množstvím různých bezdrátových zařízení a gadgetů. A bezdrátová Bluetooth sluchátka, jedno z bezdrátových doplňků, zuří a jsou hlavním proudem.

Telefonní společnosti všude přecházejí a tlačí spotřebitele na připojení sluchátek Bluetooth. Vidíte odstraňování Apple Konektor pro sluchátka 3.5mm ze svých zařízení a přepnutí na AirPods. Můžete vidět, jak Huawei uvolňuje své výkonné Pupeny zdarma 3 bezdrátová Bluetooth sluchátka. Můžeš vidět......

Díky schopnosti umožnit bezdrátový přenos zvuku se sluchátka Bluetooth rodí pro pohodlí a přenosnost, což z nich dělá nevyhnutelnou součást našeho každodenního života. To však neznamená, že kabelová sluchátka jsou zcela nahrazeny. Stále mají svou pozici a jsou primární volbou pro sluchátka pro mnoho veřejnosti.

Proč se ale mnoho lidí stále drží tradičních kabelových sluchátek přes bezdrátovou sadu Bluetooth? Všechno se odvíjí od skutečnosti, že kabelová sluchátka mají oproti svým protějškům Bluetooth mnoho výhod. Níže se budeme zabývat těmito výhodami porovnáním dvou typů sluchátek v několika faktorech. Dozvíte se, proč možná budete chtít u dalších sluchátek držet kabel.

Mohlo by se vám také líbit:

Úplné pokyny: Jak používat sluchátka TWS Bluetooth

Jak připojit sluchátka Bluetooth pro práci s telefonem

Jak opravit ušní sluchátka vlastními silami, zatímco pracuje pouze jeden z uší

Sluchátka VS Earbuds: Jaký je rozdíl a jak si vybrat

Sluchátka Apple Lightning VS 3.5 mm: Jak se liší

Prozkoumáno: Proč iPhone 12 nepřijde s EarPods zdarma

Ušní sluchátka i10 VS i9s TWS: Který Apple AirPods Clone vyhrává

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je základním faktorem, který má velký vliv na určení, zda jsou sluchátka vhodná nebo ne. Pokud jde o srovnání kabelových sluchátek VS Bluetooth, lepší kvalita zvuku je hlavní výhodou, kterou mají kabelová sluchátka oproti svým protějškům Bluetooth.

Kabelová sluchátka mají celkově lepší kvalitu zvuku než bezdrátová sluchátka Bluetooth po celou dobu. Ačkoli většina sluchátek Bluetooth získala v tomto ohledu značné zlepšení, jsou to dobrá kabelová sluchátka, která vždy zvítězí. Důvod, proč se kvalita zvuku sluchátek Bluetooth nemusí zdát tak dobrá jako u kabelových sluchátek, spočívá v bezdrátovém připojení Bluetooth.

Na jedné straně zvukový signál přivedený dvojicí kabelová sluchátka je vždy silnější než nastavení Bluetooth, což vede k autentičtějšímu zvuku. Technicky vzato, Bluetooth sluchátka obvykle zvládnou maximálně 768 kbps, zatímco kabelová sluchátka 2304 kbps. Ve srovnání s bezdrátovým Bluetooth znějí kabelová sluchátka vždy autentičtěji.

Na druhé straně rozdíl ve způsobu přenosu zvukových dat také činí kabelová sluchátka výhodnější v kvalitě zvuku než jejich Bluetooth sluchátka.

U kabelových sluchátek umožňují přenos streamovaných zvukových dat s plně připojenými kabely, což znamená, že se nemusí obtěžovat převáděním signálů (kódováním / dekódováním). To vede k žádné ztrátě kvality zvuku a žádné latenci během procesu přenosu zvukových dat. Kromě toho zcela kabelové připojení také zajišťuje kvalitu zvuku v kabelových sluchátkách bez jakéhokoli rušení.

Sluchátka Bluetooth naopak mohou snadno vést ke ztrátě kvality zvuku, rušení a problémům se zpožděním, což způsobí poměrně špatnou kvalitu zvuku. Na jedné straně fungují bezdrátová sluchátka Bluetooth pro přenos zvukových dat převáděním zvukových signálů, což nevyhnutelně vede ke ztrátě a latenci zvukové kvality. Na druhou stranu převádějí zvukové signály tím, že je nechávají pohybovat se vzduchem, což umožňuje snadné přerušení původních signálů jinými signály se stejnou frekvencí.

Stručně řečeno, většina sluchátek Bluetooth prostě nemůže odpovídat kabelovým sluchátkům, pokud jde o kvalitu zvuku. Ale stojí za zmínku, že kabelová sluchátka nižší třídy mohou být méně konkurenceschopná v kvalitě zvuku než pokročilá sada Bluetooth. Pamatujte, že za stejných cenových relací mají sluchátka Bluetooth vždy horší kvalitu zvuku než kabelová sada. A ve stejné kvalitě zvuku jsou sluchátka Bluetooth vždy mnohem dražší než jejich kabelové protějšky.

Spotřeba energie

Další výhodou, díky níž se mnoho lidí stále drží klasických kabelových sluchátek, je jejich spolehlivější spotřeba energie. U kabelových sluchátek nevyžadují při připojení k telefonu nebo jinému zvukovému zařízení zapnutí Bluetooth a dalších funkcí připojení zařízení, protože jsou k zařízení připojeny pomocí kabelů. Proto z vašeho telefonu nespotřebovávají mnoho energie, takže jsou energeticky efektivní.

Naproti tomu sluchátka Bluetooth spotřebovávají mnohem více energie vašeho telefonu z důvodu, že jsou k telefonu připojena prostřednictvím připojení Bluetooth. To znamená, že při připojení sluchátek Bluetooth k telefonu musíte zapnout Bluetooth v telefonu. To skutečně spotřebovává velkou část vašeho telefonu, takže se baterie telefonu rychleji vybíjí. To je nepříjemné, zejména když cestujete venku a je pro vás obtížné a nepohodlné nabíjet telefon najednou.

Ačkoli se technologie Bluetooth stává stále pokročilejším, což zvyšuje energetickou účinnost stále více bezdrátových sluchátek Bluetooth, stále spotřebovávají mnohem více energie než jejich kabelové protějšky. Pokud jste tedy stále na cestách, zdá se, že klasická kabelová sluchátka jsou stále tou správnou cestou, protože spotřebovávají méně energie vašeho telefonu.

Také čtení:

8 Tipy na prodloužení životnosti baterie Smarthone

5 Jednoduché tipy pro nabíjení vašeho smartphonu rychleji

Nabíjení

Pokud jde o napájení, předčí také kabelová sluchátka. Kabelová sluchátka používají zvukový kabel k připojení k dokonalému zařízení a vytáhnou z připojeného zařízení potřebnou energii. To znamená, že nepotřebují žádné vestavěné baterie, aby se nechali pracovat. Vše, co musíte udělat, je zajistit, aby zařízení připojené ke kabelovým sluchátkům bylo plně nabité.

Sluchátka Bluetooth je naproti tomu nutné neustále nabíjet, aby fungovaly, protože používají vestavěnou dobíjecí baterii k získání energie potřebné k řízení zvuku. Kromě toho je bolest v tom, že drtivá většina bezdrátových sluchátek Bluetooth má krátkou výdrž baterie, což znamená, že možná nebudete vždy schopni bezchybně poslouchat vše, co potřebujete.

To je ještě horší, když jste na cestách a najednou zjistíte, že při vyčerpání baterie ztratíte jedno ze sluchátek. Docela bolest, že? Pokud tedy chcete na delší dobu používat sluchátka, například na cestách nebo na služební cestě, doporučujeme vám místo Bluetooth nosit pár kabelových sluchátek. zbavte se další zátěže nabíjením sluchátek.

Pokud jde o napájení, ve srovnání s protějšky Bluetooth, které je třeba neustále nabíjet, aby fungovaly pravidelně, jsou kabelová sluchátka, která vytahují energii z připojeného zařízení, spolehlivější. Dobrá sada kabelových sluchátek je způsob, jak jít, když cestujete nebo jste někde, kde nemáte přístup k elektřině.

Konektivita a kompatibilita

Kompatibilita je také důvodem, proč se mnoho uživatelů sluchátek drží klasických kabelových sluchátek. Kabelová sluchátka vám nabízejí maximální kompatibilitu, protože jsou kompatibilní s velkým množstvím různých zařízení, jako jsou telefony, počítače, stereofonní zařízení a přehrávače MP3. Důvodem je to, že vždy používají kabel 3.5 mm, který je připojuje k téměř jakémukoli zdroji zvuku.

Sluchátka Bluetooth na druhé straně využívají připojení Bluetooth k přenosu zvukových dat, což znamená, že nebudou fungovat se zařízeními, která Bluetooth nemají. Kromě toho je v každém případě důležité zkontrolovat kompatibilitu mezi různými verzemi Bluetooth. Koneckonců, i když je zvukové zařízení vybaveno připojením Bluetooth, i když verze Bluetooth není kompatibilní s verzí vašich sluchátek, připojení stále selže.

Proto je vhodné si vybrat dobrý pár kabelových sluchátek pro lepší záběr při jejich připojení, pokud chcete sluchátka používat se spoustou různých zařízení.

Životnost a trvanlivost

Každé elektronické zařízení má svou životnost. To je další výhoda kabelových sluchátek oproti jejich sluchátkům Bluetooth. Relativně vzato, kabelová sluchátka mají tendenci být odolnější než sluchátka Bluetooth.

Důvodem je, že bezdrátová sluchátka jsou složitější s dalšími moduly, vysílači a dalšími složitými položkami, což usnadňuje vystavení škodám. Kabelová sluchátka mají naopak delší životnost, protože jsou vybavena jednoduššími součástmi.

Cena

Kromě výše uvedených faktorů vás šokuje nálepkou ještě další - cena. Celkově je většina bezdrátových sluchátek mnohem dražší než jejich kabelové protějšky. Ve stejné cenové kategorii mají kabelová sluchátka mnohem lepší kvalitu zvuku než jejich sada Bluetooth. A ve stejné kvalitě zvuku jsou kabelová sluchátka mnohem dostupnější než sluchátka Bluetooth.

Bezdrátová Bluetooth sluchátka jsou navíc vyráběna složitou technologií a obsahují mnoho choulostivých komponent. Jsou dražší a méně odolné, což vede k mnohem vyšším nákladům na opravy a výměnu. Proto jsou kabelová sluchátka ve srovnání se sluchátky Bluetooth obecně mnohem dostupnější.

konečný verdikt

Bezdrátová Bluetooth sluchátka jsou skvělým vynálezem, protože uživatelům poskytují pohodlí a přenosnost. I když svět bude bezdrátový, kabelová sluchátka mají stále své místo v oblasti technologií, ve které zůstáváme.

Díky výhodám lepší kvality zvuku, menší spotřeby energie, nutnosti nabíjení, vyšší kompatibility, delší životnosti a dostupnější ceny by pro vás mohly být mnohem vhodnější než dražší sada protějšků Bluetooth.

Nemůžeme však prohlásit, který typ sluchátek je vítězem. Koneckonců, kabelová i pultová Bluetooth sluchátka mají své klady a zápory. Oba tyto dva typy mohou být pro vás tou správnou volbou. Vše se odvíjí od vašich osobních preferencí a vašich praktických účelů. Doufám, že se vám tento článek bude líbit.